سجاد حسینی آتش نشانی گنبد 300x188 - مسئولین استانی نگاه ویژه به آتش نشانی گنبدکاووس در شرق گلستان داشته باشندترکمن نیوز: مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گنبدکاووس : از مدیران و مسئولان استانی خواهشمندم که نگاه ویژه ای به سازمان آتش نشانی این شهر داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  سید سجاد حسینی در نشست با اصحاب رسانه به مناسبت روز آتش نشان ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدا ، علی الخصوص شهدای آتش نشان اظهار کرد : در حال حاضر سازمان آتش‌نشانی شهرداری گنبد با ۴۸ نفر نیرو ، دارای سه ایستگاه فعال در نقاط مختلف شهر از جمله: کمربندی شهید صیاد شیرازی،خیابان خیام و پارک داریوش می باشد که بنا به قول شهردار ایستگاه چهارم نیز در ضلع شمالی شهر تا پایان سال افتتاح و فعال خواهد شد که موجب تسریع و پوشش بهتر خدمات رسانی این سازمان خواهد شد.

وی همچنین اضافه کرد : سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گنبد دارای ۲ دستگاه امداد رسانی غیر حریق می‌باشد که یکی از ماشین‌های امدادی فقط در شهر گنبد بوده و نمونه آن در هیچ یک از شهرهای استان نمی باشد و همچنین ۸ دستگاه اطفا حریق که ۴ دستگاه آن به طور کامل نوسازی شده می باشد، تا هیچ یک از همشهریان ما دغدغه ای از این بابت نداشته باشند.

حسینی با تشریح عملکرد این سازمان گفت : این سازمان در سال گذشته در مجموع ۷۲۷ مورد ماموریت اطفا حریق داشته که از این تعداد ۱۱۴ مورد آن به دلیل اتصال برق ، ۷۳ مورد به دلیل نشت گاز و مواد نفتی و۵۴۰ ماموریت در سایرموارد انجام شده است و همچنین ۲۸۰ ماموریت غیر اطفا حریق که این سازمان برای حفط امنیت بیشتر در مسابقات ورزشی و مراسمات حضور داشته است .
وی همچنین تصریح کرد: در ۶ ماهه اول امسال نیز۵۲۵ ماموریت اطفا حریق صورت گرفته که نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

سجاد حسینی آتش نشانی 300x188 - مسئولین استانی نگاه ویژه به آتش نشانی گنبدکاووس در شرق گلستان داشته باشند

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گنبد کاووس با بیان اینکه : سازمان آتش نشانی گنبد به عنوان پایلوت و کمک رسان به شهر های هم جوار می باشد از مسئولین و مدیران استانی خواست : نگاه ویژه ای در خصوص کمک به سازمان آتش نشانی این شهر داشته باشند.

وی همچنین با اشاره به پیشگیری و آموزش موارد ایمنی اظهار کرد : این سازمان هر ساله در مدارس ابتدایی که به عنوان پایه و اساس آموزش می باشد حضور یافته و این موارد را به آن ها آموزش می دهد که در سال گذشته در حدود ۶۰ مدرسه حضور یافته ایم.

وی همچنین از همشهریان درخواست کرد : در زمان وقوع حادثه ضمن حفظ خونسردی با شماره ۱۲۵ تماس گرفته و آدرس دقیق محل حادثه را ذکر کنند و هر کدام از شهروندان در صورت امکان یک کپسول آتش نشانی داشته باشند و همچنین از تجمع بی مورد در محل حادثه خودداری نمایند تا مانع خدمت رسانی بهتر و سریعتر ماموران آتش نشانی نشوند.

گزارش از: محمد بهلکه

خبرنگار ترکمن نیوز

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۳۶

۰۸ مهر ۱۳۹۹

کد خبر :

83428

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک