امروز : دوشنبه ۰۳ آبان ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۵,۶۵۰

ریال

|

دمای هوای شهر

 • کد خبر :

  1694

 • /
 • تاریخ و ساعت :

  12:03 | ۱۸ شهریور ۱۳۹۶

 • /
 • دسته بندی :

 • پ

Shahrestan Gonbad Kavoos 18 Sh 300x169 - مسئولان گنبد‌کاووس از سرمايه‌گذاران به خوبي استقبال نمی‌کنند و ارزش‌گذاري نميکنندیادداشت‌ها-تورکمن‌نیوز- گروه‌های تلگرامی و فضای مجازی شهرستان گنبد کاووس برای عمران و آبادانی و عقب ماندگی گنبدکاووس از سایر شهرهای بزرگ بسیار حساس هستند. این طلیعه‌ای مبارک و میمون برای حرکت در آوردن مرد‌م و زدودن بی‌تفاوتی از آن‌هاست.

مردم نباید در مورد سرنوشت خود و آینده‌ی فرزندان خود بی‌خیال و بی‌تفاوت باشند. در این خصوص گروه آبادانی برای ایران و گنبد‌کاووس بیش از دیگر گروه‌ها فعال هستند و دیدار و نشست‌هایی با بزرگان و مسئولان شهر برگزار می‌کنند که بسیار مهم و سازنده است. در دیدار با قرجه طیار نماینده محترم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی هرکدام از دوستان گوشه‌ای از مشکلات شهر را بیان فرمودند مانند عدم وجود فضای سبز مناسب،قطع درختان کهن‌سال در نقاط مختلف شهر، کمبود آب در روستاها، نبودن سرویس‌های بهداشتی مناسب برای گردشگران و بی‌توجهی به اماکن تاریخی و آثار باستانی از جمله آنها بود.

قرجه طیار نماینده گنبدکاووس هم به نکات مطرح شده پاسخ دادند و خواستار همکاری گروه‌های مختلف برای پیشبرد امور شدند. اما هدف من از این یادداشت بررسی سئوال فرامرز رضایی شیرازی مدیر گروه آبادانی از طیار و پاسخ ایشان به آن سئوال می‌باشد. آقای شیرازی فرمودند: مشکل سیستم اداری در گنبدکاووس بی داد می‌کند و کسی از سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری استقبال نمی‌کند. قوانین و مقررات دست و پا گیر سرمایه گذاران را نزدیک دو سال گرفتار می‌کند. سرمایه‌گذاران هم خسته و کوفته عطای کار را به لقایش می بخشند و گنبدکاووس را ترک می‌کنند. آیا بهتر نیست در فرمانداری گنبدکاووس اتاقی برای حمایت از سرمایه گذاری تشکیل شود و سرمایه گذاران را از این ورطه نجات دهد.

آقای طیار ضمن قبول مشکلات مطرح شده و قبول پیشنهاد آقای شیرازی یک مثال جالب زد و گفت: چند سال پیش استاندار اصفهان برای حل این مشکل تمام مدیران اصفهان را جمع کرده و به آنها دستور اکید داده مشکل سرمایه گذاران را در عرض نیم ساعت حل نمایند.خب اینجا چند سئوال اساسی پیش می‌آید و آن این است که چرا مسئولان مملکتی و وزرای دولت و نمایندگان مجلس و متخصصان امور قوانین و مقررات دست و پا گیر اداری را حل نمی‌کنند؟ تا سرمایه گذاران از این لحاظ مشکل نداشته باشند. در زمان اصلاحات هم انتقاد بعضی از صاحب نظران از دولت خاتمی این بود که ((چرا قوانین و مقررات دست و پا گیر اداری را حل نمی‌کند؟ این را که نمی‌شود به گردن محافظه‌‌کاران انداخت که آنها نمی‌گذارند)).

آیا می‌شود مشکل و موانع اداری را با دستور حل کرد؟ یا حسن نیت و همکاری مسئولان موانع و مشکلات را کمتر می‌کند؟ خیلی از دوستان هم هنگام مباحثه حضوری مشکل تولید در ایران ، عدم سرمایه‌گذاری سرمایه گذاران را و حتی مشکل کمبود آب را به مافیا ربط می‌دهند. می گویند در ایران در هر رشته ای یک مافیای واردات وجود دارد که نمی گزارد مسئولان به اختیار خود عمل کنند. آنها قدرت مافیا را بیشتر از وزرا و وکلا می دانند. آنها حتی ماجرای سد سازی در ایران را ناشی از تصمیم مافیای سد سازی می دانند. تا ایران در همه جا گرفتار مشکلات زیست محیطی شود.

آنها غیر از منافع خودشان به هیچ چیز دیگری فکر نمی کنند. آنها یعنی مافیا حاضرند ایران نابود شود ولی از سود آنها چیزی کسر نشود.این گروه از دوستان آنقدر بد بین هستند که می‌گویند: مگر احمدی‌نژاد به این موضوع اشاره نکرد؟!! مگر روحانی با تفنگ و بی‌تفنگ نگفت؟!! مگر در زمان اصلاحات آقای کروبی رییس مجلس ششم نگفت اسکله‌های غیر قانونی برای واردات کالا وجود دارد؟!! این مشکلی است برای تولید و سرمایه گذاری در داخل حتی روسای جهمور و مجلس زورشان به آنها نمی‌رسد.!!! تا زمانیکه این مشکل از بالا حل نشود از پایین قدمی نمی‌توانید برای آن بر‌دارید. آیا مملکت ما گرفتار مافیای واردات شده است؟!!! الله اعلم.

 

نویسنده: امان محمد خوجملی

گروه خبر تورکمن‌نیوز

https://telegram.me/TurkmensNews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز