امروز : سه شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

اسب دکتر غیادی رازوجرگلان 300x243 - مزایده اسب‌های ایلخی برای کمک به سیل زدگانرازوجرگلان-ترکمن نیوز: پزشک ایلخی دار ترکمن اسب‌هایش را برای کمک به سیل‌زدگان به مزایده گذاشت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ دکتر عبدالجلیل غیادی،  اهل گمیشان استان گلستان که ۲۵ سال است در جرگلان سکنی گزیده در گفتگو با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار داشت: با توجه به وسعت آسیب های انسانی و زیست محیطی و نیازهای مبرم پزشکی و دارویی و غذایی و پشتیبانی در مناطق سیل زده، حامیان و دست اندرکاران صنعت اسب ایران با مشارکت معنوی هنرمندان مطرح ایران، مصمم هستیم با برگزاری مراسم مزایده-گلریزان و برگزاری نمایشگاه ویژه خلق آثار هنری، از هموطنان سیل زده ی خود در استان های کشور حمایت نماییم .
وی ادامه داد: در این طرح، به منظور تشویق خیرین و خریداران، اسب های اهدایی در مجموعه سوارکاری نوروزآباد تهران با مبالغ پایه ی زیرقیمت کارشناسی به معرض گلریزان و مزایده گذاشته می شود و توسط شرکت تعاونی تولید و پرورش اسب اصیل ترکمن و مجمع خیرین و بنیاد خیریه نیکوکاران مفید، تمامی در آمدهای حاصل از مزایده و گلریزان اسب‌های اهدایی، به منظور تقویت پایگاه‌های امداد رسانی پزشکی و آموزشی در مناطق شناسایی شده و کلیه مبالغ اهدا شده در گلریزان، به مناطق سیل زده بویژه اهدا شود.

غیادی افزود: همچنین در کنار این رویداد، توسط هنرمندان نقاش ایرانی داوطلب، روی بدن و پوشش اسبهای ترکمن حاضر در رویداد، نقاشی و طرح های مفهومی با موضوع یادبود و همدردی با مردم سیل زده انجام می شود و عکس های نهایی گرفته شده توسط عکاسان هنری ایران به صورت ادیشن ( تعداد نسخه های محدود) به همراه یک چیدمان و پرفورمنس آرت در نمایشگاه های هنری تهران به نمایش و فروش گذاشته خواهد شد تا تمامی عواید حاصل از این نمایشگاه نیز به کمک به مناطق سیل زده اختصاص پیدا کند.
وی اظهار کرد: از نقاط عطف این مراسم باشکوه، راه اندازی بانک خیریه ایده است که صاحبان ایده و موسسات طراح و ایده پرداز، با رویکرد ایده پردازی برای توسعه اشتغال مولد و پایدار در مناطق آسیب پذیر کشور، ایده ها و طرحهای ناب خودرا بطور داوطلبانه، به بانک خیریه ایده، اهدا خواهند کرد.
غیادی گفت: اسامی هنرمندان و گالری محل نمایشگاه متعاقبا اعلام می گردد.

وی افزود: برگزار کنندگان این برنامه نیز: بنیاد خیریه نیکوکاران مفید/شرکت تعاونی تولید و پرورش اسب اصیل ترکمن (THBC) / انجمن حفاظت از اسب کاسپین (CCS) / رسانه “ایران هورسی” / آکادمی نوروزآباد و حمایت گنندگان این برنامه نیز: فروشگاه لوازم سوارکاری اشکان و طراح و کیوریتور: مهدیار پیرزاده می باشد.

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در خراسان شمالی شهرستان رازوجرگلان با بیش از هزار سر اسب اصیل ترکمن مهد این نژاد برتر است که دکتر غیادی پزشک عمومی در حفظ و احیای آن نقش مهم و کلیدی در این شهرستان داشته است .

لازم به ذکر است است: اطلاعات تکمیلی را از طریق سایت و شبکه های”ایران هورسی” دنبال نمایید.
www.iranhorsey.com
تلفن جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشارکت در طرح:
44233123-09126935291

 

رحیمی خبرنگار ترکمن نیوز در رازوجرگلان

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز