امروز : یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۴۱,۰۳۰

ریال

|

دمای هوای شهر

علم و فناوری گلستان 300x169 - مرکز رشد مشترک دانشگاه گنبد و پارک علم و فناوری گلستان راه‌اندازی می‌شودتورکمن نیوز رئیس پارک علم و فناوری گلستان از واگذاری ساختمانی به مساحت ۳۰۰ مترمربع توسط دانشگاه گنبدکاووس به این پارک جهت راه‌اندازی مرکز رشدی مشترک در این دانشگاه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  به نقل از پارک علم و فناوری گلستان، مهدی غفاری اظهار کرد: مرکز رشد مشترک پارک علم و فناوری گلستان و دانشگاه گنبدکاووس با هدف تقویت اکوسیستم نوآوری و کارآفرینی در شرق گلستان و دانشگاه گنبد و تسهیل‌گری خدمات حمایتی پارک علم و فناوری در توانمندسازی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان و کمک به تجاری‌سازی نتایج تحقیقات دانشگاهیان راه اندازی می شود.

وی، استفاده بهینه از فضای دانشگاهی، حمایت از اعضای هیئت ‌علمی و دانشجویان مبتکر، نوآور و فناور دانشگاه و شهرستان گنبدکاووس، گسترش فعالیت‌های دانش‌بنیانی مبتنی بر اقتصاد مقاومتی و هم‌افزایی و ارتقاء سطح همکاری‌های متقابل بین پارک علم و فناوری گلستان و دانشگاه گنبدکاووس را از دیگر اهداف راه‌اندازی این مرکز رشد عنوان کرد.

رئیس پارک علم و فناوری گلستان به تفاهم‌نامه منعقد شده بین پارک علم و فناوری گلستان و دانشگاه گنبدکاووس اشاره کرد و افزود: طی مذاکرات انجام شده و توافقات نهایی صورت گرفته، ساختمانی در محل دانشگاه گنبد با متراژ ۳۰۰ مترمربع، جهت راه‌اندازی یک مرکز رشد مشترک به پارک علم و فناوری گلستان واگذار شد.

غفاری خاطرنشان کرد: این مرکز با بهره‌گیری از حمایت‌ها و پشتیبانی‌های مالی، معنوی و خدماتی پارک و امکانات زیربنایی و تخصصی دانشگاه گنبدکاووس محلی مناسب برای استقرار هسته‌ها و واحدهای فناور معرفی شده از سوی دانشگاه گنبد و ارائه خدمات آزمایشگاهی و کارگاهی مورد نیاز این واحدها خواهد بود.

وی با بیان اینکه در عصر حاضر نیازمند تغییر نقش دانشگاه‌ها در مسیر توسعه فناوری و تولید ثروت از دانش تولید شده در دانشگاه‌ها هستیم، گفت: با توجه به نقش و جایگاه کارآفرینی در توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور، پژوهش‌هایی که قابلیت تجاری‌سازی دارند می‌بایست در اولویت دانشگاها قرار گیرد و دانشگاهیان بیش از پیش باید به تغییر جدی نقش خود در تبدیل دانش به ثروت و متعاقب آن کمک به کارآفرینی و اشتغال فارغ‌التحصیلان خود اقدام کنند.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز