امحا مواد مخدر - مرکز امحاء مواد مخدر ترکمنستان افتتاح شدترکمن نیوز:  مجتمع جدید«امحاء مواد مخدر و روان گردان» وزارت کشور ترکمنستان با حضور« قربانقلی بردی محمد اف» رئیس جمهور این کشور افتتاح شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  این مجموعه در صحرای قره قوم، در ۱۰۰ کیلومتری شمال عشق آباد ساخته شده است. این مرکز دارای سه کوره مدرن داخلی و خارجی است. فناوری‌های پیشرفته ای که در روند از بین بردن مواد مخدر استفاده می‌شود، هم برای سلامت انسان و هم برای محیط زیست کاملا بی‌خطر است.

به طور سنتی، اقدام برای از بین بردن مواد مخدر کشف شده هر ساله در ترکمنستان در تاریخ ۲۶ ژوئن ، روز جهانی مبارزه با قاچاق مواد مخدر برگزار می‌شود اما امسال این رویداد به مناسبت مراسم افتتاحیه مجموعه جدید برگزار شد.

به همین مناسبت بردی محمد اف جلسه شورای امنیت دولتی ترکمنستان را در همین محل برگزار کرد. در آغاز جلسه ، رئیس دولت خاطرنشان کرد مجتمع جدیدی برای از بین بردن مواد مخدر و سایر داروهای ضبط شده در گردش غیرقانونی، به بهره برداری رسید و در مراسم افتتاحیه بیش از ۱۲۲ کیلوگرم مواد مخدر سوزانده و نابود شد.

وی افزود: مواد مخدر تأثیر منفی و مخربی بر سلامت انسان دارد. در این راستا ، ما باید به مبارزه بدون سازش با این معضل ادامه دهیم.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۸:۱۹

۱۵ آذر ۱۳۹۹

کد خبر :

86511

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک