بین المللی ازبکستان 300x150 - مرزهای ازبکستان از اول اکتبر بازگشایی می شوندترکمن نیوز:  دولت ازبکستان از اول اکتبر محدودیت‌های ورود و خروج به این کشور در بخش هوایی، ریلی و زمینی را با رعایت مقررات قرنطینه و بهداشتی لغو می کند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  بر اساس تصمیم کمیسیون ویژه این کشور در مبارزه با کرونا، در ازبکستان محدودیت برای تردد شهروندان و وسایل نقلیه از طریق گذرگاه های مرزی کاهش می یابد.

از اول اکتبر محدودیت های قبلا اعمال شده برای ورود و خروج هوایی، ریلی و زمینی با رعایت مقررات قرنطینه و بهداشتی لغو می شود.

افراد وارد شده به ازبکستان از طریق گذرگاه های زمینی از قزاقستان، ترکمنستان، تاجیکستان و افغانستان پس از تست کرونا برای قرنطینه ۱۴ روزه به هتل ها اعزام می شوند.

در این میان پروازها به درجه‌های «قرمز»، «زرد» و «سبز» تقسیم‌بندی می‌شود.

افراد وارد شده با پرواز از طریق کشورهای «سبز» می توانند بدون محدودیت وارد ازبکستان شوند. کشورهای مانند چین، تایلند، مالزی، کره جنوبی، گرجستان، مجارستان، فنلاند، لتونی، اتریش و ژاپن در این فهرست قرار دارند.

افراد مقیم کشورهای «زرد» مانند آذربایجان، بلاروس، امارات متحده عربی و کشورهای اتحادیه اروپا غیر از انگلستان و اسپانیا، فقط در صورت نداشتن بیماری کرونا می توانند وارد ازبکستان شوند.

افراد مقیم کشورهای «قرمز» نیز ( تمام کشورهای دیگر) فقط در صورت نداشتن بیماری کرونا می‌توانند وارد ازبکستان شوند.

 

گردآوری: گروه بین الملل ترکمن نیوز
https://turkmensnews.com
منبع: farsnews

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۳۹

۲۹ شهریور ۱۳۹۹

کد خبر :

82866

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک