استاندار گلستان:

2 151 300x188 - مردم با مقاوم‌سازی منازل خود زمینه کاهش خسارات را فراهم آورندترکمن نیوز: استاندار گلستان با اشاره به خسارات وارد آمده از زلزله ۵٫۲ ریشتری در شهرستان مراوه تپه اظهار کرد: مردم می توانند با مراجعه به بنیاد مسکن و استفاده از تسهیلات لازم جهت مقاوم سازی منازل خود زمینه کاهش خسارات را فراهم آورند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  هادی حق شناس در بازدید از مناطق زلزله زده شهرستان مراوه‌تپه و آیین کلنگ‌زنی بازسازی و بهسازی ۲۵۰ واحد مسکونی خسارت دیده در این شهرستان، اظهار کرد: علی رغم شدت زمین لرزه خانه‌هایی که بر اساس اصول مهندسی در شهر و روستاهای مراوه تپه ساخته شده خسارت ندیده‌اند و خسارات جدی متوجه واحدهای مسکونی خشتی، گلی و غیر مقاوم بوده است.

وی افزود: نیمی از ۲۵۰ واحد مسکونی خسارت دیده تعمیری و نیمی دیگر نیازمند بازسازی هستند که خوشبختانه با سرعت عمل بنیاد مسکن ظرف ۲۴ ساعت نخست ارزیابی‌ها صورت گرفته و تلاش داریم ظرف مدت ۳ تا ۴ ماه آینده عملیات ساخت این خانه‌ها را اجرایی نماییم.

استاندار گلستان گفت: در گلستان قریب به ۱۱۰ هزار واحد مسکونی نیازمند مقاوم سازی هستند و از مردم شریف استان در شهرها و روستاها تقاضا داریم با مراجعه به بنیاد مسکن و با استفاده از ظرفیت تسهیلات در راستای مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی خود همکاری لازم را داشته باشند.

1 224 300x188 - مردم با مقاوم‌سازی منازل خود زمینه کاهش خسارات را فراهم آورند

حق شناس خاطرنشان کرد: حوادث طبیعی اجتناب ناپذیر است اما باید بکوشیم با مقاوم‌سازی خانه‌ها از خسارات مالی و جانی پیشگیری کنیم.

همچنین با حضور استاندار گلستان نخستین مدرسه اختصاصی کودکان استثنایی در شهرستان مراوه تپه افتتاح شد.

لازم به ذکر است این مدرسه در زمینی به مساحت ۲ هزار متر مربع با زیربنای ۵۲۰ مترمربع با ۳ کلاس درس و مناسب برای ۴۰ دانش آموز استثنایی و با اعتبار ۳ میلیارد تومان با همکاری اداره کل نوسازی مدارس و فرهنگیان استان در شهرستان مراوه‌تپه افتتاح شد.

استاندار گلستان در این آیین افتتاح اظهار کرد: معلمان این مدرسه از بهترین دانشگاه‌های کشور فارغ‌التحصیل شده اند و امیدواریم بتوانند به پرورش این کودکان عزیز کمک کنند.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۲۸

۰۷ مهر ۱۳۹۹

کد خبر :

83374

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک