گلستان کرونا1 300x194 - مردم با رعایت پروتکل های بهداشتی از خود و افراد جامعه در برابر بیماری کرونا صیانت کنندترکمن نیوز:  استاندار گلستان از مردم خواست تا با رعایت پروتکل ها و الزامات بهداشتی از قبیل استفاده از ماسک و شستن مداوم دست ها، از خود و افراد جامعه در برابر بیماری کرونا صیانت کنند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  هادی حق شناس پیش از ظهر امروز یکشنبه یکم تیرماه در یازدهمین جلسه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا، خاطرنشان کرد: اقتصاد و مشاغل بخشی از مردم در چند ماه اخیر به دلیل شیوع این بیماری و اعمال محدودیت ها با آسیب جدی مواجه شده و برخی مردم مجبور هستند در اجتماع یا محل کار خود حضور پیدا کنند.

وی افزود: از رسانه ها، فضای مجازی، روابط عمومی دستگاه های اجرایی و … درخواست داریم که در حوزه آگاهی بخشی به مردم فعالتر شوند و نسبت به فرهنگ سازی جهت رعایت الزامات بهداشتی اقدام کنند.
استاندار گلستان با بیان اینکه خوشبختانه در گرگان مشکلات ما نسبت به شهرهای دیگر کمتر است، تصریح کرد: در گنبدکاووس و برخی شهرها که شرایط قرمز پیدا کردند بیشتر در روستاها ویروس کرونا شیوع پیدا کرده است و می تواند یکی از عوامل آن، فصل برداشت محصولات کشاورزی باشد.
 وی تأکید کرد: هر شهری که وارد محدوده قرمز شود، برگزاری هر گونه تجمع ممنوع می باشد و محدودیت ها مجدد اعمال خواهد شد.
استاندار گلستان تأکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی گلستان تا صبح فردا پروتکل ایجاد محدودیت‌ها برای شهرهای زرد و قرمز را مشخص و به سرعت به فرمانداران ابلاغ کند.
وی از کارگروه رسانه ستاد استانی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا ویروس خواست به صورت ویژه فعال شده و علاوه بر صدا و سیما، از سایر رسانه‌ها در راستای اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی استفاده شود.
دکتر حق شناس گفت: برگزاری بازارهای هفتگی، نمازجمعه، تجمعات و حتی ورود و خروج از شهرستان در شهرهایی که در وضعیت قرمز قرار دارند ممنوع است و در سایر شهرها نیز چنانچه پروتکل های بهداشتی رعایت نشود، محدودیت ها اعمال خواهد شد.
در این جلسه مقرر شد؛
-برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی گرگان با شرط بازدید افراد محدود با دعوتنامه ممهور به مهر شبکه بهداشت گرگان و رعایت پروتکل‌های بهداشتی مجاز خواهد بود.
-فعالیت های هنری، سینمایی، نمایشی و …. با رعایت پروتکل های بهداشتی در شهرهای زرد و سفید قابل اجرا می باشد.
-برگزاری نمازهای جماعت در دستگاه‌های اجرایی، ادارات و نهادهای در شهرهای قرمز همچنان ممنوع است.
-برنامه های زیرسایه خورشید به مناسبت دهه کرامت به صورت محدود و با نظارت کامل دانشگاه علوم پزشکی برگزار خواهد شد.
موضوع تغییر ساعت کار ادارات دولتی استان گلستان از دیگر مصوبات این جلسه بود که استاندار گلستان اعلام کرد، موضوع به وزارت کشور منعکس شده و طی ساعات آینده، تصمیم نهایی اعلام خواهد شد.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۷:۵۰

۰۱ تیر ۱۳۹۹

کد خبر :

77492

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک