معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی:

کاربردی 1 300x198 - مراکز جامع علمی کاربردی موظفند در یک خوشه مهارتی فعالیت کنندتورکمن نیوز: معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: مراکز علمی کاربردی با فعالیت در یک خوشه مهارتی ماموریت گرا شدند که باعث افزایش کیفیت آموزش در این دانشگاه می شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ دکتر سید احمد رضا پیش بین در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: امسال برای اولین بار از نظام دوازده ساله پذیرش دانشجو داریم که باعث رقابت با بقیه نظام ها می شود.

وی با اشاره به سیاست وزارت علوم افزایش شهریه حداکثر ۱۵ درصد است گفت: دانشگاه علمی کاربردی با هدف اینکه دانشجویان بتوانند به مسئله مهارت آموزی بپردازند ۱۰ درصد افزایش شهریه خواهد داشت .

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی تصریح کرد: اولویت دانشگاه جامع علمی کاربردی تقویت رشته های کاردانی می باشد.

پیش بین در ادامه افزود: ۱۴۰ رشته متناسب با علایق افراد در حوزه های صنعت، مدیریت خدمات، کشاورزی و فرهنگ و هنر در استان گلستان وجود داد.

کاربردی 2 300x198 - مراکز جامع علمی کاربردی موظفند در یک خوشه مهارتی فعالیت کنند

وی با توجه به جذب خبرگی اساتید در دانشگاه علمی کاربردی گفت: کسانی که در یک رشته با شرایط خاص مخصوصا در رشته های مهارتی و هنری مهارت دارند می توانند جذب دانشگاه علمی کاربردی شوند که ویژگی خاص این دانشگاه می باشد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی در ادامه افزود: ۸۰۰ مدرس خبره در دانشگاه علمی کاربردی وجود دارد که از این تعداد ۳۴ نفر در استان گلستان به صورت رسمی فعالیت دارند.

 دکتر سید احمد رضا پیش بین اظهار داشت: بر اساس سیاست های دانشگاه علمی کاربردی پذیرش دانشجو در مقطع ارشد از سال ۹۹ صورت محدود و پروژه محور خواهد بود.

پیش بین اعلام کرد: تسهیلات تا سقف ۵۰ درصد شهریه از طریق صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم به تمام دانشجویان که بعد از فارغ التحصیلی در اقساط ۲۴ ماهه می توانند تسویه کنند پرداخت می شود، کارت رفاهی و یارانه ارزاق برای کلیه دانشجویانی که در سال ۹۸ پذیرش می شوند تعلق می گیرد.

وی پرداخت تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی با کارمزد ۲ درصد از منابع دانشگاه برای دانش آموختگانی که بعد از فارغ التحصیلی اقدام به ساخت شرکت دانش بنیان کنند جهت نشان دادن وابستگی دانش آموختگان به نظام مهارتی اعلام کرد.

معاون عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان گلستان نیز در این نشست گفت: ۱۲ مرکز جامع علمی کاربردی در استان گلستان وجود دارد که از این تعداد ۲ مرکز در گنبدکاووس، یک مرکز در آق قلا و مابقی در گرگان هستند.

فرهاد کردی اظهار کرد: ۷۰ درصد آموزش ها در دانشگاه علمی کاربردی مهارتی هستند و کلاس ها در کارگاه ها تشکیل می شود.

کردی در ادامه افزود: هدف جامع دانشگاه علمی کاربردی توسعه آموزش های مهارتی می باشد که کشور جمهوری اسلامی ایران به آن نیاز دارد.

 

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۷:۳۷

۱۳ شهریور ۱۳۹۸

کد خبر :

60871

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک