امروز : شنبه ۰۸ مهر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

شوکت میرضیایف مجمد جواد ظریف 1 300x199 - مراودات دو کشور در زمینه‌های سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و سرمایه‌گذاری توسعه مداوم داردترکمن نیوز: رئیس جمهوری ازبکستان طی نشست با وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: علی رغم شرایط کرونا، روابط ازبکستان و ایران به طور مداوم در حال توسعه و پیشرفت است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  شوکت میرضیایف امروز (16 فروردین) پذیرای محمد جواد ظریف بود و در زمینه های سیاسی، تجاری، اقتصادی، سرمایه گذاری، حمل و نقل، تدارکات و سایر زمینه ها در جهت افزایش و توسعه مراودات دو کشور بحث و تبادل نظر شد.

رئیس جمهوری ازبکستان با ابراز رضایت خاطرنشان کرد: علیرغم شرایط دشوار ناشی از شیوع ویروس کرونا، خوشبختانه روابط ازبکستان و ایران به طور مداوم در حال توسعه است.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران نیز ضمن تشکر از استقبال گرم رئیس دولت کشور ازبکستان، از طرف حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، سلام و احوال پرسی وی را ابلاغ کرد.

در ادامه نشست در خصوص همکاری های اقتصادی، توسعه روابط تجاری و افزایش پروژه های سرمایه گذاری کارآفرینان ایرانی در ازبکستان مورد بحث قرار گرفت.

همچنین به گسترش همکاری در زمینه حمل و نقل و ارتباطات، به ویژه استفاده موثر از بنادر دریایی ایران و توسعه کریدور حمل و نقلی ازبکستان – ترکمنستان – ایران – عمان از اهمیت بسزایی برخوردار است.

گفت و گو در زمینه سیاست بین الملل و آسیای مرکزی به ویژه امنیت منطقه ای و ارتقای روند صلح در افغانستان از مباحث مهم این نشست بود.

در خاتمه وزیر امور خارجه ایران از تلاش های کشور ازبکستان در جهت تسهیل گفت و گوهای صلح کشور افغانستان و مشارکت ویژه این کشور در همکاری های تجاری و اقتصادی منطقه ای را ستود و ارزشمند شمرد.

ترجمه و تنظیم گزارش: یاشار نیازی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز
احسان تولز