با حضور نماینده شهرستان های شرق گلستان؛

Bay Mohamad Ghelichi TurkmensNews 16 300x225 - مراسم گرامیداشت شاعر و نویسنده؛ بای محمد قلیچی برگزار شد+تصاویراخبار فرهنگی – تورکمن نیوز معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان از برگزاری آیین گرامیداشت شاعر و نویسنده ای از دیار مختومقلی فراغی (شهرستان مراوه تپه) خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران، طی مراسمی با شکوه؛ “بای محمد قلیچی “ شاعر و نویسنده توانمند شهرستان مراوه‌تپه  تجلیل شد.

قدرت دایمی از “بای محمد قلیچی ” به عنوان یکی از شاعران پرکار و پرتلاش ترکمن یادکرد و ابراز داشت: از این شاعر مراوه‌تپه‌ای تاکنون ۹ کتاب به چاپ رسیده است.

وی افزود:  قلیچی مدرس جلسات “مختومقلی ” خوانی در شهرستان مراوه‌تپه است و از آثار ایشان می‌توان به ” ایلیمه سوغات “، “ایلیم حقدا “، “داغ بأگول لری ” (شعر و زندگی محمد ایشان گوگلان)، “دریادان دامجا “(شعر و زندگی آق اویلی جانقربانی)، “عمر یؤلی ” (شعر و زندگی آنه محمد قربانی)،” آق چشمه ” (اشعار بردی کوسه)، “دیوان صحت “، “از صحرا تا خدا ” (زندگینامه شهدای شهرستان مرواه تپه) اشاره کرد.

این مراسم با حضور نماینده مردم مینودشت، کلاله و مراوه تپه در مجلس شورای اسلامی، فرماندار مراوه‌تپه، نویسندگان و شاعران استان در سالن شهرداری مراوه‌تپه برگزار شد.

گفتنی است در این مراسم هنرمندان موسیقی سنتی و کلاسیک ترکمن با هنرنمایی و موسیقی به جلال و شکوه مراسم افزودند، در پایان این مراسم از بای محمد قلیچی با اهدا هدیه تقدیر تجلیل به عمل آمد.

انتشار دهنده: یاشار نیازی                  گزارش تصویری: عطا خانی

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۳۵

۰۷ بهمن ۱۳۹۶

کد خبر :

10732

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک