امروز : یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۱,۸۶۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    94658

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    9:28 | ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

unnamed 360x240 1 150x150 - مدیریت کنسروی در مملکت!ترکمن نیوز: جایی خواندم «آدم های امروزی به خودشان زحمت نمی دهند یک نفر را کشف کنند، زیبایی هایش را بیرون بکشند، تلخی هایش را صبر کنند.

آدم های امروز دوستی های کنسروی می خواهند؛ یک کنسرو که درش را باز کنند، یک نفر شیرین و مهربان از داخلش بیرون بپرد و هی لبخند بزند و بگوید حق با توست!»

حال حکایت مدیریت های امروزی حاکم بر جامعه است. حکمرانان و متولیان آموزش در کشور به خودشان زحمت نمی دهند، استعدادهای مردم را کشف کنند، برای آموزش و توسعه فرهنگ هزینه کنند، از تجارب سایر کشورها استفاده کنند.

آنها بی خیال آموزه های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، قضایی، اخلاقی، تربیتی، هنری، روانی، مذهبی، عشقی، عاطفی، رفتاری، خانوادگی و … تنها به آموزش علمی و آکادمیک در مدارس و دانشگاه ها بسنده کرده اند آن هم با رویکرد کنکور و حضرات گاج و قلم چی! چرا که این حوزه نان و آبدار است! از تاسیس مدارس غیرانتفاعی و آموزشگاه های علمی و دانشگاه های زیر پله ای گرفته تا چاپ کتاب های سبز و نارنجی و خاکستری و … یعنی اگر آبی در این چاه برایشان نباشد دریغ از یک پابیل!

بعد انتظار دارند مردمی را که برای آموزش شان هزینه نکرده اند کرونا را سه سوته بپذیرند و پروتکل ها تا فیها خالدون اجرا کنند، همه ماسک بزنند، هنگام رانندگی بین خطوط برانند، با سرعت مطمئنه رانندگی کنند، شبها مسواک بزنند، در پارک و جنگل آتش روشن نکنند، ورزش کنند، فست فود نخورند، از رفتارهای پرخطر پرهیز کنند، مصرف نمک و شکر را به حداقل برسانند، درخت بکارند، در بانک و مکان های عمومی با تلفن همراه بلند صحبت نکنند، در برابر اشتباه شان عذرخواهی کنند، کتاب بخوانند، کف اتوبوس آشغال نریزند و در تاکسی به صندلی راننده دست نزنند، رای شان را نفروشند، شهادت دروغ ندهند، با گرانی یک محصول برای خریدش صف تشکیل ندهند، و قس علی هذا.

لابد مسئولان هم با خیال راحت فوق لیسانس و دکترا بگیرند، به دعواهای سیاسی شان ادامه بدهند، نظرات سوفسطایی ارائه کنند، مردم را به نخریدن مرغ و میوه و گوشت توصیه کنند، بعد هم نقل از آقای غرضی ژن های خوب تربیت کنند و آنها را برای ادامه تحصیل و ازدواج به بلاد کفر بفرستند! مردم هم اینجا محکم مرگ بر آمریکا بگویند.

حقیقت امر آن کنسروی که بتوان چنین مردمی را از درونش بیرون آورد هنوز تولید نشده است. برای آموزش مهارت های اجتماعی به مردم و تربیت شهروند اخلاق مدار، باید هزینه کرد. باید برنامه ریزی کرد و بخشی از بودجه را به آن اختصاص داد. باید تئوری گردش نخبگان را پذیرفت و جایگزین مدیران پیر و خسته کرد و خیلی باید های دیگر.

وحید حاج سعیدی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز