امروز : جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

با تعامل مشکلات اراضی روستاییان شرق گلستان را حل کنند  300x199 - مدیران با تعامل مشکلات اراضی روستاییان شرق گلستان را حل کننداخبار استانی- ترکمن نیوز- رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: مدیران جهاد کشاورزی و منابع طبیعی با تعامل، مشکلات روستاییان شرق گلستان را حل کنند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، برخی روستاییان شهرستان کلاله در دیدار با رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور به ابراز مشکلات خود مبنی بر تعارض زمین های اجدادی آنها و اراضی ملی پرداختند.

خلیل آقایی در این رابطه اظهارکرد: مرزداران منطقه با تمام مشکلاتی که با آن درگیر هستند همچنان پای عهد و میثاق خود با انقلاب ایستاده اند و این مناطق را رها نکرده اند و این وظیفه ماست که به وضعیت آنها رسیدگی کنیم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: مسئولان با توجه به راه های موجود که در قوانین نهادینه شده است در جهت رفع این مشکل تلاش کنند.

وی با انتقاد از مدیران برخی دستگاه ها گفت: مدیران اگر تعامل را در این رابطه برقرار کنند مشکلات بر زمین نمی ماند و با ارائه راه حل های مناسب می توانند با استفاده از عکس های هوایی که مورد تایید ما نیز می باشد به این وضعیت پایان دهند.

آقایی با اشاره به انواع مشکلات این روستاییان گفت: بخشی از این اراضی با ارجاع به کمیسیون تداخل قابل حل بوده، در قسمتی دیگر که تعارض بین کشاورزان و دامداران به دلیل اعتراض دامداران در راستای از دست رفتن محل چرای دام خود مخالف کشاورزی هستند با ورود مسئولان و مصالحه بین این افراد، راه حل را می توان پیدا کرد.

وی گفت: دستگاه های جهادکشاورزی، منابع طبیعی،ثبت اسناد، کمیسون اقتصاد و دارایی و امور اراضی استان با همکاری هم در چند روز آینده طبق یک زمانبندی برنامه ای برای حل این مشکلات تبیین نمایند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان نیز در این جلسه بیان کرد: اصلی ترین اختلاف در این زمینه بین کشاورزان و دامداران است که این موضوع نیز با ارجاع به کمیسیون ویژه در حال بررسی و حل مشکل می باشد.

ابوطالب قزل سفلو خاطرنشان کرد: این دستگاه مشکلات روستاییان را براساس موازین قانونی بررسی می نماید و این قبیل مشکلات را از طریق دستگاه های مربوطه و با استناد به عکس های هوایی مورد بررسی قرار می گیرد.

رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با سفر به استان گلستان مسائل منابع طبیعی این استان را مورد بررسی قرار داد و در شرق استان گلستان با سفر به شهرستان های آزادشهر، کلاله، گالیکش و گنبدکاووس ضمن بررسی مشکلات این منطقه با مدیران منابع طبیعی و آبخیزداری دیدار و گفت وگو کرد. نگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: مدیران جهاد کشاورزی و منابع طبیعی با تعامل، مشکلات روستاییان شرق گلستان را حل کنند.

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

منبع: irna.ir/golestan

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز