نفت استاندار گلستان 300x162 - مخزن بزرگ گاز جهت ذخیره‌سازی در اطراف گنبدکاووس ایجاد می‌شود/تهیه تانک سوخت برای فرودگاه کلالهترکمن نیوز:  استاندار گلستان با مهندس زنگنه وزیر نفت با همراهی مهندس سنگدوینی نماینده مردم گرگان و آق قلا دیدار و پیرامون مسایل استان در حوزه نفت و گاز گفتگو کرد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  در این دیدار مقرر شد انشعابی از خط انتقال فراوده های نفتی شاهرود به گنبدکاووس و گرگان به نیروگاه برق علی آباد کتول اختصاص یابد.

همچنین مقرر شد مخزنی بزرگ گاز جهت ذخیره سازی در اطراف  شهرستان گنبدکاووس ایجاد شود و در عین حال تانک سوخت برای فرودگاه کلاله توسط وزارت نفت علی رغم اینکه این موضوع از وظایف سازمان هواپیمایی است, تهیع شود.

لازم به ذکر است در این دیدار مقرر شد جایگاه مخازن سوخت در گرگان با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان ارتقا یابد.

استاندار گلستان گفت : با توجه به رفع مشکلات فی مابین سهامداران پتروشیمی و حضور سرمایه گذار جدید در این پروژه, وزیر نفت جهت تهیه خوراک این مجتمع متعهد شد.

دکتر حق شناس در این دیدار با توجه به مشکلات تجاری بین المللی استاندار گلستان خواهان تسریع در رفع مشکلات گازی فی مابین جمهوری اسلامی و ترکمنستان شد.

استاندار گلستان خواهان تسریع در انتقال دکل های حفاری از جنوب کشور به گمیشان جهت حفاری های گازی در این منطقه شد چراکه احتمال وجود گاز در این منطقه وجود دارد.

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۸:۳۰

۲۸ بهمن ۱۳۹۹

کد خبر :

90339

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک