امروز : یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۲,۶۳۰

ریال

|

دمای هوای شهر

دیلم ترکمن نیوز 1 - مخدومقلی فراغی الگوی آزاداندیشی، آزادی خواهی، انسانیت و معنویت است+عکسترکمن نیوز:  رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور معتقد است؛ مخدومقلی فراغی شاعر و عارف ملی ترکمن، الگویی مناسب برای آزاداندیشی، آزادی خواهی، انسانیت و معنویت است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  حجت الاسلام نور علی دیلم  با تقدیر و تشکر از برگزارکنندگان همایش ادبی مخدومقلی فراغی در گنبد کاووس گفت: ویژگی‌های شخصیتی بارز مخدومقلی در بین اقشار مختلف مردم تاثیرگذار است.

وی ضمن تبریک آیین گرامیداشت ۲۸۸-مین سالروز تولد مخدومقلی فراغی شاعر و عارف نامی ترکمن ایرانی، با تقدیر و تشکر از برگزار کنندگان و دست اندرکاران همایش ادبی مخدومقلی و  فعالین برگزار کننده همایش گفت: شناسایی و معرفی شخصیت های بزرگ علمی و ادبی و اشاعه و گسترش شخصیت و اندیشه های مخدومقلی فراغی در بین نسل جوان لازم است.

نماینده ولی فقیه در اهل سنت شمال کشور، یکی از ویژگی های مهم شخصیتی مخدومقلی را تاثیرگذاری در بین مردم عنوان کرد و افزود: این شاعر و عارف فرهیخته عامل و الگوی وحدت بین مسلمانان است، شخصیتی که رنج ها را بر خود هموار کرد تا فرهنگ اصیل اسلامی را توسعه دهد و پایدار کند.

حجت الاسلام دیلم همچنین مخدومقلی را عامل وحدت دانست و تصریح کرد: این شاعر و عارف بزرگ، شخصیتی فراقومی دارد و اشعار او پیام آور وحدت، صلح و دوستی است زیرا توجه به وحدت، وطن پرستی، عرفان، نوع دوستی، مناجات با خدا، توجه به مستندات، محبت به اهل بیت (ع) در اشعار مخدومقلی فراوان دیده می شود.

وی همچنین ضمن تقدیر از برگزار کنندگان همایش ادبی مخدومقلی گفت: برگزاری چنین همایش هایی باعث آشنایی و توجه و تبیین در خصوص شخصیت مخدومقلی برای نسل جوان و تاثیرگذار جامعه می شود.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز