امروز : پنجشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

mohitban 12o 300x209 - محیط بان گلستانی با گذشت اولیای دم از زندان آزاد شداجتماعی-ترکمن نیوز-  محیط بان گلستانی که به دلیل قتل غیر عمد در زندان بود، با رضایت اولیای دم از زندان آزاد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  از سازمان حفاظت محیط زیست، امیر عبدوس مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان گفت: قربان محمد دبیری محیط بان تالاب بین المللی گمیشان که مهر ماه سال 95 یک صیاد در منطقه تالاب بین المللی گمیشان را بر اثر تیراندازی کشته و به دلیل قتل غیرعمد در زندان بازداشت بود، با گذشت اولیای دم و پرداخت دیه توسط سازمان حفاظت محیط زیست از زندان آزاد شد.
وی اظهار داشت: این محیط بان حین گشت و کنترل در حاشیه این تالاب متوجه حضور چند صیاد شده که در زمان تیراندازی هوایی برای متواری کردن این صیادان متاسفانه بر اثر تیراندازی غیرعمد و اشتباه این محیط بان، یکی از صیادان از ناحیه پا مجروح شد و پس از انتقال به بیمارستان، جان خود را از دست داد.
وی افزود: در مدت یک سال و نیم، تلاش های زیادی برای کسب رضایت و بخشودگی از خانواده مقتول، توسط اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان و با وساطت ریش سفیدان و بزرگان قوم ترکمن انجام شد که خوشبختانه اولیای دم مقتول گذشت کردند و امروز این محیط بان به آغوش خانواده خود برگشت.
عبدوس گفت: مراحل قانونی برای پرداخت دیه کامل متوفی از طریق این اداره کل انجام و مبلغ دیه به طور کامل پرداخت شد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان گفت: امیدواریم دیگر شاهد هیچ گونه درگیری بین محیط بانان و شکارچیان نباشیم زیرا در این موارد یا یکی از طرفین کشته شده و یا به مجروحیت طرفین می انجامد که 120 شهید و صدها مجروح ، در راه محیط زیست از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون گواه این ماجرا است .

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز