حرمت قرآن الازهر 300x200 - محکومیت هتک حرمت قرآن در اتریش از سوی دیدبان الازهرترکمن نیوز:  دید‌بان الازهر با صدور بیانیه‌ای ضمن محکومیت این توهین نوشت: «اهانت به اسلام و نژادپرستی علیه مسلمانان در محافل حزب راستگرای «آزادی» و اظهارات و مصاحبه‌های تلویزیونی و مطبوعاتی تحریک‌آمیز نوربرت هوفر همچنان تکرار می‌شود».
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛به نقل از پایگاه خبری «الیوم»،در این بیانیه آمده است: این توهین‌های مکرر دشمنی آشکار با اسلام و تحریک ضد مسلمانان است و باعث ایجاد شکاف در جامعه می‌شود و همچنین، توجیهی برای اقدامات خشونت‌آمیز و تروریستی است که گروه‌های راستگرا و تندرو علیه مسلمانان در قاره اروپا و اتریش مرتکب می‌شوند.

توهین و بی‌احترامی رئیس حزب افراطی «آزادی» اتریش به قرآن با انتقادات شدید دیگر احزاب این کشور و رئیس جامعه مسلمانان در اتریش مواجه شده است.

نوربرت هوفر، رئیس حزب راست‌گرای افراطی آزادی اتریش روز سه‌شنبه در جمع طرفدارانش در شهر وین گفته بود که از ویروس کرونا نمی‌ترسد و این ویروس خطرناک نیست و قرآن خطرناک‌تر از کرونا است.

کریستین دایچ، رئیس اجرایی حزب سوسیال دمکرات اتریش در بیانیه‌ای با انتقاد شدید از این اظهارات گفت: این سخنان تحقیرآمیز غیرقابل تحمل است و هوفر باید از این اظهارات تحریک آمیز عذرخواهی کند.

امید وورال، رئیس جامعه مسلمانان اتریش نیز با انتقاد شدید از سخنان هوفر گفت او از گذشته گویا درس نگرفته و می‌خواهد شکاف‌های عمیق تری ایجاد کند. چنین اظهاراتی در اتریش جایی ندارد و او باید پاسخگوی این توهین‌ها باشد.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۴۶

۰۱ تیر ۱۳۹۹

کد خبر :

77455

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک