بارش برف و وقوع طوفان در گلستان؛

هواشناسی -ترکمن‌نیوز- وزش باد شدید در شهرها و بارش برف در ارتفاعات گلستان موجب شکسته شدن تعدادی درخت در سطح شهرها و آرام شدن عبور و مرور در جاده های کوهستانی استان شده است.

Baresh Barf 17Az 300x200 - محورهای کوهستانی گلستان سفید پوش شد/ لزوم همراه داشتن زنجیرچرخ

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن​های ایران، به نقل از مهر، در پی نفوذ سامانه سرد و بارشی به استان گلستان از شامگاه پنجشنبه تا بامداد جمعه اکثر شهرهای گلستان شاهد وزش شدید باد و بارش برف و باران بود.

مدیرکل هواشناسی گلستان در این رابطه به خبرنگار ما گفت: وزش باد در تمام شهرهای استان گلستان رخ داده و سرعت آن بین ۲۰ تا ۱۰۸ کیلومتر در ساعت متغیر بوده است.

نوربخش داداشی تصریح کرد: بیشترین سرعت وزش باد مربوط به فرودگاه گرگان با ۱۰۸ کیلومتر بر ساعت و شهرستان بندرترکمن با ۱۰۱ کیلومتر بر ساعت بوده است.

وی اظهار کرد: بارش باران در سطح استان از بعد از ظهر جمعه قطع شده و شاهد آسمان صاف و پایدار طی چند روز آینده در استان خواهیم بود.

داداشی ادامه داد: ارتفاعات استان گلستان پوشیده از برف شده اما وضعیت بارش باران آنقدر چشمگیر نبوده است.

وی افزود: با خروج این سامانه از استان دمای هوا به وضعیت عادی خود در روزهای پاییزی (بین ۱۲ تا ۱۴ درجه سانتی گراد) باز می گردد.

داداشی گفت: وضعیت پایدار هوا تا اواسط هفته جاری ادامه دارد و طبق الگوهای فعلی احتمال دارد سامانه بارشی جدیدی وارد استان شود.

ارتفاعات گلستان سفید پوش شد

مهدی میقانی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان هم در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: تمام محورهای کوهستانی استان گلستان پوشیده از برف شده و در محور چهارباغ و خوش ییلاق تردد با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

وی افزود: تردد در تمام محورهای مراوه تپه برقرار بوده و اکیپ های راهداری هم در گلیداغ و مراوه تپه مستقر هستند.

صادقعلی مقدم، مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان در رابطه با خسارت باد و طوفان شب گذشته در گلستان گفت: خسارت خاصی در استان گزارش نشده و شکسته شده درختان به دلیل پوسیدگی و یا شکسته شدن تیر چراغ برق به دلایل فنی در این مواقع طبیعی است.

گردآوری: گروه خبری تورکمن‌نیوز

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۲۰

۱۷ آذر ۱۳۹۶

کد خبر :

7637

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک