گرگانی 2 ترکمن نیوز 300x168 - محصولات تقلبی آرایشی و بهداشتی تهدید جدی برای سلامت است+فیلم مصاحبهترکمن نیوز: سرپرست گروه نظارت بر موادغذایی، محصولات آرایشی و بهداشتی شبکه بهداشت و درمان گنبدکاووس گفت: تشخیص کالاهای آرایشی و بهداشتی اصل از تقلبی با برچسب ها و بسته بندی های لوکس بسیار سخت است و محصولات تقلبی آرایشی و بهداشتی تهدید جدی برای سلامت می باشد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  عارف گرگانی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار داشت: امروزه افراد زیادی از کالاهای آرایشی و بهداشتی استفاده میکنند و با توصیه های وزارت بهداشت راه های آسانی برای تشخیص کالای اصل از نوع تقلبی وجود دارد.

وی افزود: برای تشخیص اصالت و مجاز بودن کالای سلامت محور وارداتی (دارو، مکمل، آرایشی و بهداشتی، مواد غذایی و تجهیزات و ملزومات پزشکی ۳ روش  کاربرد دارد:

  1. داشتن برچسب اصالت و سلامت معتبر بر روی کالا و ارسال کد ۱۶ رقمی شناسه اصالت کالا به پیامک:  ۲۰۰۰۸۸۲۲
  2. تماس با شماره ۶۱۸۵ با کد تهران ۰۲۱ می توان اطلاعات مربوط به اصالت کالا را کسب کنید.
  3. از طریق سایت www.ttac.ir  نیز می توان تایید اصالت کالا را دریافت کرد.

عارف گرگانی رئیس شورای اسلامی شهر در خاتمه به تمامی شهروندان توصیه کرد تا با اطمینان خاطر از اصل بودن محصولات آرایشی و بهداشتی را خریداری نمایند تا سلامت آنان به مخاطره نیافتد.

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: مردم ایران یکی از پرمصرف کننده ترین های محصولات آرایشی و بهداشتی در جهان هستند و طبق آمار به دست آمده سالانه بیش از ۱۵ تریلیون تومان زنان ایرانی صرف لوازم آرایشی و بهداشتی میکنند.

وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو، اجرای طرح برچسب های اصالت را چند سالی هست که در کشور به اجرا گذاشته و مصرف کنندگان به سادگی میتوانند با روش های اعلام شده اجناس اصل را از تقلبی تشخیص دهند.

گزارش از: یاشار نیازی

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۵۵

۲۱ آبان ۱۳۹۹

کد خبر :

85516

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک