دام گنبدکاووس 300x169 - محدودیت فعالیت میدان دام گنبدکاووس با تشدید بحران کرونا ادامه می یابدترکمن نیوز:  معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری گنبدکاووس گفت: با توجه به وضعیت قرمز شهرستان در شیوع بیماری کرونا مرجع رسمی ما برای اتخاذ تصمیمات تخصصی وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی و بهداشت و درمان شهرستان هستند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  فرزانه جعفری در نشستی مشترک با مدیرکل عشایری و اعضای کمیته نظارت بر وضعیت کرونا اظهار داشت: براساس محدودیت اعلام شده بر میدان دام فقط قصابان، آغل‌داران، دلالان و رانندگان وسایل نقلیه حمل دام از ساعت ۵:۳۰ تا ۱۰ صبح اجازه تردد و خرید و فروش دام دارند و بقیه افراد شامل دستفروشان، اغذیه فروشان، کبابی‌ها و مردم عادی اجازه ورود ندارند.

وی بر اعمال محدودیتهای قانونی در خارج از میدان دام تاکید کرد.

بخشدار مرکزی گنبدکاووس نیز در این جلسه از ایجاد پارکینگ ویژه میدان دام خبر داد.

رضا باقری گفت: محدودیت میدان دام، فروش دام در نقاط غیر رسمی را افزایش میدهد و امکان نظارت های بهداشتی را کمتر می کند.

وی با اشاره به وضعیت قرمز شهرستان در بحران کرونا و صحیح بودن محدودیت های اعمال شده و لزوم حفظ جان مردم بر ادامه فعالیت میدان دام بر اساس پروتکلهای بهداشتی تاکید کرد.

رضا علیپوری مدیرکل امور عشایر استان گلستان در این جلسه گفت: برای جلوگیری از تجمع احتمالی افراد و دستفروشان در ورودی میدان فروش دام گنبد با نیروی انتظامی هماهنگ شده‌ است و به هیچ عنوان اجازه تردد و دستفروشی داده نمی شود.

پالیده رییس مرکز بهداشت نیز در این جلسه گفت: تاعادی شدن شرایط، از عرضه دام توسط عشایر و روستاییان گلستان در میدان فروش دام گنبد جلوگیری شده است.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۲۳

۰۷ تیر ۱۳۹۹

کد خبر :

77894

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک