سال نو میلادی ازبکستان 300x150 - محدودیت در برگزاری جشن سال نو میلادی در ازبکستانترکمن نیوز:  بر اساس تصمیم کمیسیون ویژه مبارزه با کرونا در ازبکستان، برگزاری جشن سال نو میلادی از سوی سازمان‌های دولتی ممنوع اعلام و به شهروندان توصیه شده که جشن کریسمس سال ۲۰۲۱ میلادی را در کنار خانواده تجلیل کنند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  کمیسیون مبارزه با کرونا در بیانیه‌ای اعلام کرد: در کشورهای همسایه اقداماتی برای محدودیت‌های کریسمس اعمال کرده‌اند.

بر این اساس، برگزاری جشن سال نو میلادی از سوی وزارت خانه‌ها، ادارات، کارخانجات دولتی و دیگر سازمان‌ها ممنوع است. همچنین توصیه شده که مبلغ صرفه جویی شده را برای حمایت از زمینه‌های آموزشی، بهداشتی و دیگر حوزه‌های اجتماعی اهدا کنند.

این ممنوعیت برای مراسم‌های که در رستوران‌ها، قهوه خانه‌ها با حضور حداکثر ۳۰ نفر با رعایت مقررات بهداشتی و قرنطینه برگزار می‌شود، اعمال نمی‌شود.

همچنین برگزاری جشن سال نو میلادی در دبیرستان ها، مدارس و موسسات آموزش عالی با حضور کودکان، دانش‌آموزان و دانشجویان ممنوع است.

کمیسیون ویژه مبارزه با کروناویروس به شهروندان این کشور توصیه کرده که جشن کریسمس سال ۲۰۲۱ میلادی را در کنار خانواده تجلیل کنند.

با این حال، شهر با نصب درخت کاج در میادین، حال و هوا سال نو میلادی به خود گرفته است.

 

گردآوری:گروه بین الملل ترکمن نیوز
https://turkmensnews.com/
منبع:farsnews

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۱۲

۲۴ آذر ۱۳۹۹

کد خبر :

87015

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک