امروز : جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

سرپرست معاونت فرهنگی و امور اجتماعی دفتر نمایندگی ولی فقیه:

محبوبیت و مقبولیت با بهره گیری از علم و دانش روز از ویژگی های اصلی ائمه جماعت است

  • کد خبر :

    68222

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    22:43 | ۲۹ دی ۱۳۹۸

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

1 150 300x177 - محبوبیت و مقبولیت با بهره گیری از علم و دانش روز از ویژگی های اصلی ائمه جماعت استترکمن نیوز: سرپرست معاونت فرهنگی و امور اجتماعی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور گفت: بهره گیری از علم و دانش روز بر مبنای آیات قرآن کریم از ویژگی های اصلی ائمه جماعت است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  یاسر مقسم در کارگاه آموزشی سواد رسانه و آسیب شناسی فضای مجازی ویژه ائمه جماعت اهل سنت غرب استان گلستان، ضمن تسلیت شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جانباختن تعدادی از هموطنان و هم استانی هایمان در سانحه هوایی و سانحه واژگونی اتوبوس تهران – گنبد، اظهار کرد: امروز باید کارکرد مساجد استان، مباحث فرهنگی و آموزشی باشد و بهره گیری از علم و دانش روز به همراه محبوبیت میان نمازگزاران از ویژگی های اصلی ائمه جماعات است.

وی با بیان اینکه ائمه جماعات باید همگام با دانش و علم نوین گام بردارند، گفت: امروز امام جماعت بدون اینکه خودش را به روز رسانی کند، نمی تواند دانش و بینش خود را در اختیار جامعه مخاطب قرار بدهد و تاثیرگذار باشد.

سرپرست معاونت فرهنگی و امور اجتماعی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور با اشاره به اینکه امروزه اغلب نمازگزاران و حاضرین در مساجد، افرادی تحصیلکرده و با علوم و فنون روز آشنایی دارند، تصریح کرد: افرادی که در مساجد حضور پیدا می کنند آحاد مردم، دانشجویان، فرهنگیان، اساتید دانشگاهی، جوانان و نوجوانان و افرادی تحصیلکرده هستند و نیاز است که ائمه جماعات با علوم و فنون روز آشنایی کامل داشته باشند تا پاسخگوی نیاز آنها باشند.

یاسر مقسم، کسب دانش و مهارت فن بیان و تکنیک های ارتباطی به منظور جذب جوانان را از دیگر ویژگی های مهم ائمه جماعات عنوان نمود و افزود: ائمه جماعات اگر با همه دانش و فنون نیز آشنا باشند اما قدرت و مهارت های ارتباطی را نداشته باشند، نمی توانند موفق باشند.

وی با اشاره به اهمیت جایگاه مساجد افزود: کارکرد مساجد نباید فقط در برگزاری نماز خلاصه شود بلکه باید مساجد محلی برای کارکرد ترویج اندیشه تقریبی، وحدت، همدلی و محبت میان مسلمین و ارائه مباحث فرهنگی، اجتماعی، آموزشی و اسلامی باشد.

2 108 300x177 - محبوبیت و مقبولیت با بهره گیری از علم و دانش روز از ویژگی های اصلی ائمه جماعت است

سرپرست معاونت فرهنگی و امور اجتماعی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور با اشاره به اینکه، ائمه جماعتی موفق هستند که علم مدیریت نیز داشته باشند، گفت: مدیریت در اجرای برنامه های آموزشی و فرهنگی، جذب جوانان و برنامه ریزی دقیق در راستای استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های جوانان جامعه، از دیگر ویژگی های ائمه جماعات موفق می باشد.

مقسم، با بیان اینکه امام جماعت مسجد باید منشا وحدت، محبت و مهربانی باشد، تصریح کرد: بیان دغدغه هاو مشکلات مردم و توجه به مناسبت های ملی و مذهبی از دیگر وظایف و ویژگی های ائمه جماعات موفق است.

در این کارگاه آموزشی، دکتر عبدالرحمان علیزاده، استادیار علوم ارتباطات دانشگاه گلستان و استاد محسن شاکری درباره آموزش رسانه، پرسش ها و مفاهیم کلیدی در آموزش سواد رسانه ای، رسانه های اجتماعی، آسیب ها – فرصت ها و تهدیدهای اینترنت، نقاط ضعف و قوت و فرصتها و تهدیدهای فضای مجازی سخنانی ارائه نمودند.

گفتنی است این کارگاه آموزشی به همت دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور در سطح شهرستان های مختلف استان گلستان برگزار شده است.

گزارش از: رستم جرجانی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز