امروز : چهارشنبه ۰۶ بهمن ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۷,۷۶۰

ریال

|

دمای هوای شهر

majma namayandegan golestan 300x231 - مجمع نمایندگان استان و دبیر آن پاسخ بدهند: آیا استاندار در راس امور است؟!یادداشت-ترکمن نیوز-  جلال سیدی در اعتراض به عملکرد ضعیف مجمع نمایندگان استان در مقابل سیدمناف هاشمی استاندار گلستان نوشت:

هنوز زمان چندانی از حرکت توهین آمیز عدم رعایت شان نماینده‌ی مردم گنبد کاووس و بخش محروم داشلی برون درجلسه‌ای که میزبان آن ظاهرا استاندار گلستان جناب دکتر سید مناف هاشمی بوده است، نمی گذرد.

در آن جلسه که علیرغم خالی بودن کرسی در کنار استاندار محترم، نماینده محترم گنبد جناب قرجه طیار به صحن وجایگاه مزبور دعوت نشده اند. کسی که اندکی از اصول سیاست و دیپلماسی سر در بیاورد می داند که این عمل برخلاف تشریفات یا “پروتکل” و در واقع نوعی تحقیر و توهین بشمار می آید. مخصوصا چنانچه عذر موجهی وجود نداشته یا همراه با توضیح و تعذیر نباشد.

به هرحال چون میزبان استانداری بوده است، بنابر این مسئول هرنوع مسئله ئی جناب آقای هاشمی تلقی می شوند. ایشان نه تنها شان نمایندهء مجلس را (که از نظر رتبه بندی اداری از استاندار بالاتر و همطراز با وزیر قلمداد می شود )را رعایت ننموده و هیچ سعی وتلاشی جهت بازگرداندن جناب طیار به جایگاه نکرده اند، بلکه هیچگونه عذرخواهی نیز از نمایندهء مردم شهرستان گنبد کاووس و بخش داشلی برون که درعین حال نمایندهء تمام ملت ایران هم به حساب می آیند نفر موده اند. بنده بعنوان یک شهروند گنبدی این عمل آقای استاندار را توهین به خودم تلقی می کنم و حق اعتراض برای خودم قائلم.

سوی اعتراض بنده نه تنها به سمت آقای استاندار است بلکه به سمت مجمع نمایندگان استان و به ویژه جناب مهندس شهرام غراوی دبیر وقت مجمع نمایندگان استان گلستان هم هست. ایشان که طبق روایات منتشر شده در رسانه ها درخصوص بی احترامی به نمایندهء سراوان ابراز نگرانی کرده اند چگونه است که در جلوی چشمانشان و درست درهمان جلسه ئی که کنار استاندار نشسته اند به یکی از نمایندگان عضو مجمع نمایندگان استان که دبیرش هم ایشان هستند چنین اهانتی صورت می گیرد ولی صدایشان درنمی آید؟ این برخورد دوگانه به هیچ وجه قابل قبول نیست. حقیر بعنوان کسی که برای پیروزی جناب غراوی درانتخابات زحمت کشیدم در چنین موارد مشابهی خیلی در خصوص مهندس غراوی ملاحظه کرده ام اما این عملشان درمورد آقای طیار را به هیچ وجه حامل وظیفه شناسی و حسن نیت ارزیابی نمی کنم. ایشان حداقل بعنوان دبیر مجمع نمایندگان بایستی در این خصوص عکس العمل مناسبی نشان میدادند. البته هنوز هم دیر نشده است.

اعتراض بنده همچنین به سایر نمایندگان محترم استان است که صدایشان درنیامده و بلکه طبق معمول در جلسه ئی که آقای استاندار دردفتر تهرانشان تشکیل می دهند و طبق معمول خودشان درمرکز جمع می نشینند، شرکت می کنند هم هست. بنظر حقیر در تمام این موارد نمایندگان استان بسیار از موضع ضعف برخورد می کنند و شان نمایندگی را باحضورشان در این جلسات استاندار محترم بطور مشهودی تنزل می دهند. بنظر بنده آقای استاندار برای خودشان شانی بالاتر از نه تنها یک نمایندهء مجلس بلکه بالاتر از تمام نمایندگان استان قائل هستند و می خواهند نشان بدهند “استاندار در راس امور است”!

استنباط بنده بعنوان یک کارشناس علوم سیاسی از رفتار آقای سید مناف هاشمی این است. بنابر این متاسفم که نمایندگان محترم استان که هیچ دفاعی از شان همکار خودشان نمی کنند بازهم دوروبر میز آقای هاشمی ولو به عناوین مختلفی چون توسعهء استان و موضوع بودجه جمع می شوند. من اگر جای نمایندگان بودم بجای رفتن به دفتر استاندار ،ایشان را به مجلس دعوت می کردم و درجلسه ئی که دبیر مجمع در راس آنست از ایشان میزبانی می کردم. این نمایندگان هستند که بایستی ابتکار عمل چنین جلساتی را در دست داشته باشند. بنده به آقای طیار حق می دهم که درچنین جلساتی شرکت نکنند.

این نمایندگان از نظر بنده دیپلماسی نمی دانند. درحالیکه آقای دکتر هاشمی خیلی خوب می داند. اما این موضوع باعث نمی شود ناصواب بودن کار و رفتار ایشان با نمایندگان بخصوص در مورد نمایندهء گنبد که از نظر بنده بزرگترین شهرستان استان است را فراموش کنیم و نادیده بگیریم. بنظر حقیر آقای استاندار و نمایندگان مجمع و بخصوص آقای مهندس شهرام غراوی باید از نماینده محترم مردم شهرستان گنبد دلجوئی کنند.

دکتر سیدی/تورکمنیا

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز