امروز : دوشنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    110850

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    16:24 | ۰۶ خرداد ۱۴۰۱

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

گنبدکاووس 300x164 - مجلس امسال ۲۵ هزار میلیارد ریال برای جمع‌آوری فاضلاب اعتبار مصوب کردترکمن نیوز:  نائب رییس اول کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی از تصویب ۲۵ هزار میلیارد ریال اعتبار در قانون بودجه امسال برای اجرای طرح‌های جمع آوری فاضلاب در کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن، پرویز اوسطی روز جمعه در حاشیه مراسم کلنگ زنی آغاز عملیات تکمیلی تصفیه‌خانه فاضلاب شهر گنبدکاووس به خبرنگاران اظهارداشت: اجرای طرح‌های شبکه جمع آوری فاضلاب به سبب جلوگیری از آلودگی‌های زیست محیطی و تامین بخشی از نیاز آبی صنعت، کشاورزی و خدمات یکی از اولویت‌های فعلی کشور است که باید با جدیت پیگیری و اجرا شود.
وی افزود: هم اکنون مصارف آب آشامیدنی کشور افزون بر هشت میلیارد مترمکعب است که براساس استانداردهای جهانی باید ۷۰ درصد این مصارف در قالب پساب برگردد و دوباره بازچرخابی و برای مصارف صنعتی، فضای سبز و کشاورزی استفاده شوند.
اوسطی با بیان اینکه در زمان حاضر تنها اندکی بیش از یک میلیارد متر مکعب از مصارف آب آشامیدنی باز چرخانی و باز می‌گردد، اضافه کرد: فاصله زیادی در این حوزه وجود دارد و نسبت به شاخص‌ها و استاندارها عقب هستیم و باید در قالب برنامه ریزی‌ها، سیاست‌گذاری‌ها و تخصیص اعتبار مناسب برای جبران این عقب ماندگی‌ها و تامین بخشی از نیاز آبی صنعت، کشاورزی و خدمات تلاش شود.
وی ادامه داد: یکی از اقدامات بسیار خوب که در بودجه ۱۴۰۱ اتفاق افتاد، پیش بینی اعتبارات مورد نیاز و جهشی به مبلغ ۲۵ هزار میلیارد ریال بود که مدیران و دست اندرکاران حوزه صنعت آب و فاضلاب کشور بتوانند با سرعت بیشتری در این راستا کارها را پیش ببرند.
نائب رییس اول کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس گفت: تلاش داریم ۱۰۰ درصد اعتبارات پیش بینی شده امسال تخصیص یابد تا طرح‌های جمع آوری فاضلاب در کشور هرچه سریعتر تکمیل و به بهره برداری برسند.
اوسطی افزود: استان گلستان بالاخص شهرستان گنبدکاووس در بهره مندی از طرح‌های فاضلاب از میانگین ۵۱ درصدی کشور بسیار پایین و در حد ۱۸ درصد قرار دارند که باید تلاش شود با تکمیل طرح جمع آوری فاضلاب گنبد درصد برخورداری افزایش یابد.
در این مراسم اتابک جعفری رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور،نمایندگان مردم علی آباد کتول و گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گلستان ومعاون استاندار و فرماندار ویژه و برخی مدیران گنبدکاووس حضور داشتند.
به گفته مسوولان آب و فاضلاب گلستان هم اکنون پروژه تصفیه خانه فاضلاب شهر گنبدکاووس ۸۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برای تکمیل مرحله نخست این طرح به هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز