امروز : دوشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۵,۶۳۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    84331

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    19:26 | ۲۳ مهر ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

1398052618592237618140354 300x209 - مجتمع‌های مسکونی و ایجاد اشتغال!ترکمن نیوز: حقیقت امر این است بعد از اینکه مشخص شد در دوره مردی که می‌خواست همه کارها را یک تنه انجام شود فقط ۷۷۵ هزار واحد مسکن مهر به بهره‌برداری رسید ولی در طی هفت سال گذشته در مجموع ۴.۵ میلیون واحد مسکن، توسط دولت در کل کشور ساخته شده است، ما نگاه و رویکردمان را نسبت به مقوله مسکن تغییر دادیم.

چرا که با افزایش تعداد آپارتمان‌های مملکت ضرورت توسعه دانش آپارتمان نشینی بیش از پیش عیان می‌شود و  وقتی سخن از حقوق شهروندی به میان می‌آید ما عنان از کف می‌دهیم و ناخودآگاه میدان داری می‌کنیم!

امروز هم اگر ریا نباشد قصد داریم حقوق شهروندی در مقوله آپارتمان نشینی را آچارکشی کنیم. البته این حقوق شهروندی با آن حقوق شهروندی که رئیس جمهور محترم فرمودند مختصر تفاوت‌هایی دارد؛ در جریان باشید. و اما آپارتمان نشینی در عصر حاضر و استفاده از فرصت‌های پیش رو…

با وجود اینکه بسیاری از آپارتمان نشینان از وجود برخی مشکلات نظیر پرداخت نشدن حق شارژ توسط از عده‌ای ساکنین محل، نگهداری حیوانات خانگی مثل سگ ، مار، ایگوانا، لاما و سایر حیوانات ریز و درشت، مشاع بودن پارکینگ، سر و صدا و … شاکی هستند ولی می‌توان از این تهدیدات آپارتمان نشینی به عنوان به فرصت طلایی بهره جست و حتی برخی مشکلات نظام را حل و فصل کرد. از آنجا که حدود و ثغور وظایف ما لایتناهی است و در همه امور دستی بر آتش داریم چند پیشنهاد سوفسطایی و سهل الادراک در خصوص استفاده بهینه از آپارتمان و مزایای آپارتمان نشینی ارائه می‌کنیم علی برکت الله:

الف) رفع مشکل بیکاری:

در حال حاضر یکی از مشکلات اساسی دولت مشکل بیکاری و کاهش نرخ اشتغال است. بر اساس قوانین بین‌المللی هر فرد در هفته یک ساعت کار کند، در زمره شاغلین قرار دارد. بنابراین مدیران ساختمان را می‌توان در زمره افراد شاغل برشمرد و برای ساختمان دو یا حتی چند رئیس در ژانر‌های مختلف با توجه به تخصصشان انتخاب کرد و آمار اشتغال را بالا برد!

ب) بانک اطلاعاتی قوی

یکی از خصوصیات انسان فرهیخته و شریف آگاهی داشتن از شرایط و حال روز همسایه است. این اصل به خوبی در تعداد زیادی از آپارتمان‌ها رعایت می‌شود. به خصوص که برخی از نسوان محترم تا از جیک و پوک همسایه‌ها سر درنیاورند، ول کن ماجرا نیستند و به محض شنیدن سر و صدا، ورود یک غریبه به منزل همسایه و .. به بهانه پول شارژ، غذای نذری، تحویل قبوض خدماتی و…  به خانه همسایه سرک می‌کشند و ته و توی قضیه را در می‌آورند. بنابراین می‌توان از تخصص و اطلاعات ذی قیمت این بزرگواران در کشف جنایت‌های مختلف، کشفیات مواد مخدر، سرقت‌های بزرگ، گم شدن مبالغ هنگفت دلاری  و … استفاده کرد.

پ) ایجاد اشتغال با باغ وحش خانگی

امروزه مشاغل خرد در دنیا به یکی از اساس مقدماتی اقتصاد تبدیل شده است. از سویی تعداد حیوانات دست آموز ساکنین آپارتمان‌ها کم نیستند. فلذا پیشنهاد می‌شود در حیاط آپارتمان محوطه‌ای برای نگهداری حیوانات دست آموز ساکنین آپارتمان تعبیه شود و عزیزان حیوانات خود را در این مکان در معرض نمایش عموم قرار دهند. هم کسب درآمدی است و هم ایجاد اشتغال با تعیین مدیر باغ وحش، نگهبان، بلیط فروش، مسئول تغذیه و …

سایر مزایای آپارتمان نشینی را هم خودتان لیست کنید. بیل که به کمرتان نخورده است!

270d - مجتمع‌های مسکونی و ایجاد اشتغال! وحید حاج سعیدی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز