شهری گنبدکاووس - مبلمان شهری گنبدکاووس مناسب تردد معلولان نیستترکمن نیوز:  سرپرست اداره بهزیستی گنبدکاووس با اشاره به دشواری تردد معلولان در خیابان‌ها و مراکز عمومی و اداری این شهر خواستار توجه بیشتر مدیران شهری برای تامین این حق به عنوان مطالبه جدی افراد دارای معلولیت جسمی و حرکتی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن،  از ایرنا، مسلم نوروزی روز یکشنبه در نشست اعضای کمیته مناسب سازی محیط و مبلمان شهری گنبدکاووس اظهار داشت: تلاش‌ برای بهسازی محیط و مبلمان شهری و نیز نظارت کامل بر ساخت و سازها جهت رعایت ضوابط قانون جامع حمایت از حقوق معلولان از انتظارات این قشر از مسوولان شهری است.

طبق ‌ماده ۲ قانون جامع حمایت از حقوق معلولان، “وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، موسسات و شرکتهای دولتی و نهادهای‌عمومی و انقلابی موظفند در طراحی، تولید و احداث ساختمان‌ها و اماکن عمومی و معابر و وسایل خدماتی به نحوی عمل نمایند که امکان دسترسی و بهره‌مندی از آنها برای ‌معلولان همچون افراد عادی فراهم گردد”.

نوروزی اضافه کرد: همچنین بر اساس قانون حمایت از حقوق معلولان، شهرداری‌ها موظف هستند از صدور پروانه احداث و یا پایان کار برای ساختمان‌ها و اماکن عمومی که استانداردهای تخصصی مربوط به معلولان را ‌رعایت نمی‌کند، خودداری نمایند.

معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار گنبدکاووس نیز در این جلسه با مهم دانستن مناسب سازی محیط و مبلمان شهری برای تردد بهتر معلولان، تاکید کرد که نباید این مساله مهم مورد سهل انگاری و غفلت مدیریت شهری قرار بگیرد.

محمدجان پاشی‌زاده همچنین بر لزوم پیگیری ساخت بوستان ویژه معلولان، فراهم کردن زیرساخت لازم در شهر مرزی اینچه‌برون به عنوان شهر بدون مانع برای معلولان و پیگیری تخصیص ۱۰ میلیارد ریال اعتبار برای مناسبت سازی مبلمان شهری و بهبود عبور و مرور معلولان گنبدکاووس تاکید کرد.

عارف گرگانی، رییس شورای اسلامی شهر گنبدکاووس نیز دراین جلسه از آمادگی این شورا و شهرداری برای پیگیری مطالبات جامعه معلولان این شهرستان بویژه برای مناسبت سازی محیط و مبلمان شهری خبر داد.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۳۹

۱۴ دی ۱۳۹۹

کد خبر :

88079

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک