سازمان ملل 300x151 - مبارزه با قاچاق و مواد مخدرمحور دیدار مقامات ترکمن و سازمان مللترکمن نیوز:  «رشید مرداف» معاون کابینه و وزیر امور خارجه ترکمنستان با «گودا فتحی والی» مدیر اجرایی دفتر مبارزه با مواد مخدر و جرم سازمان ملل در «وین» به صورت ویدئو کنفرانس دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛   در این دیدار، با اشاره به سطح بالای همکاری بین ترکمنستان و سازمان ملل، نتایج فعالیت‌های مشترک را مورد بحث قرار دادند.

هم چنین در مورد تقویت تعامل و همکاری در جهت توسعه مکانیسم‌های موثر برای مقابله با تهدیدات و چالش‌های موجود تبادل نظر شد.

مرداف گفت: طرف ترکمن به تقویت همکاری در مبارزه با جرائم سازمان یافته، تروریسم بین المللی و قاچاق غیرقانونی مواد مخدر علاقه مند است و به عنوان عضوی در کنوانسیون سازمان ملل علیه جرائم سازمان یافته فراملی، تقویت همکاری در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی را دنبال می‌کند.

وی اظهار داشت که توجه به این نکته مهم است که «عشق آباد» در اجرای استراتژی جهانی ضد تروریسم سازمان ملل متحد همکاری فعال دارد.

در این دیدار بر موضع سختگیرانه و قاطع ترکمنستان در مورد تلاش‌های منطقه‌ای و جهانی در مبارزه با مواد مخدر از طریق مرکز اطلاعات منطقه‌ای آسیای مرکزی تاکید شد.

طرفین در مورد امنیت و ثبات منطقه‌ای و افغانستان تبادل نظر نمودند.

در این راستا، تعهد «عشق آباد» برای کمک به روند صلح در افغانستان، ادغام اقتصادی داخلی و خارجی آن مورد توجه قرار گرفت.

در پایان طرفین ابراز امیدواری کردند که در مورد امنیت و صلح جهانی همکاری ثمر بخشی داشته باشند.

 

گردآوری: گروه بین الملل ترکمن نیوز
https://turkmensnews.com
منبع: farsnews

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۰۰

۲۲ آبان ۱۳۹۹

کد خبر :

85530

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک