امروز : جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

ازبکستان نوروزی - مبادلات تجاری اقتصادی ایران و ازبکستان افزایش یابدترکمن نیوز:  رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایرانازبکستان گفت: افزایش مبادلات تجاری- اقتصادی و همچنین گسترش تعاملات فرهنگی و اجتماعی، ضرورتی است که می‌بایست از سوی مسئولان دو کشور پیگیری شود و تحقق یابد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ از خانه ملت، بهادر عبدالله اف، سفیر ازبکستان در تهران با غلامرضا نوری، رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایرانازبکستان دیدار و گفتگو کرد.

نوری در ابتدای این دیدار با اشاره به سابقه ارتباطات دوستانه دو کشور، گفت: ایران و ازبکستان از توانمندی‌های فراوانی در زمینه‌های مختلف برخوردارند که می توانند از آن‌ها در جهت افزایش سطح مبادلات و همکاری‌های فیمابین بهره‌برداری کنند.

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران – ازبکستان در ادامه بر لزوم افزایش مبادلات اقتصادی میان دو کشور تاکید کرد و افزود: تقویت و تحکیم تعاملات دوستانه دو کشور در حوزه‌های مختلف و مورد علاقه و کمک به رفع موانع موجود در مسیر توسعه همکاری‌های فیمابین، از مواردی است که ازسوی گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران – ازبکستان پیگیری می شود.

نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: افزایش مبادلات تجاری- اقتصادی و همچنین گسترش تعاملات فرهنگی و اجتماعی، ضرورتی است که می‌بایست ازسوی مسئولان دو کشور پیگیری شود و تحقق یابد.

نوری بر آمادگی گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و ازبکستان برای کمک به توسعه همکاری‌های فیمابین در سطوح دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی تاکید کرد.

همچنین بهادر عبدالله اف، سفیر ازبکستان در تهران نیز در این دیدار با اشاره به اهمیت توسعه مناسبات و همکاری‌های دو کشور گفت: ازبکستان همواره به توسعه مناسبات دوستانه با جمهوری اسلامی ایران علاقمند است و در این زمینه برای توسعه ارتباطات فرهنگی، گردشگری و رونق بخشیدن به تبادلات اقتصادی، تجاری تلاش می کند.

سفیر ازبکستان همچنین با اشاره به اهمیت گسترش همکاری­‌های پارلمانی بین ایران و ازبکستان افزود: نقش دیپلماسی پارلمانی و ارتباط میان گروه­‌های دوستی پارلمانی در مجالس دوکشور، در پیشبرد همکاری­های فیمابین در سطوح مختلف، بسیار حائز اهمیت است.

وی در این خصوص افزایش تعامل میان گروه‌های دوستی پارلمانی و کمیسیون­های تخصصی در مجالس ازبکستان و ایران را خواستار شد.

سفیر ازبکستان در پایان این دیدار بر لزوم تحکیم و تقویت همکاری‌های فیمابین در عرصه های دوجانبه و منطقه ای تاکید کرد.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز