آذربایجان 300x151 - مبادلات تجاری، اقتصادی و سرمایه‌گذاری محور گفت‌و‌گوی مقامات ازبکستان و آذربایجانترکمن نیوز:  مبادلات تجاری ، اقتصادی و سرمایه گذاری ازبکستان و آذربایجان در باکو مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ باخروم اشرفخانف سفیر ازبکستان، با تلمان علی اف معاون اول و مدیر اجرایی باشگاه انرژی کاسپین، دیدار کرد .

در این نشست موضوعات مربوط به اجرای توافق نامه های حاصل شده برای ارتقای روابط متقابل بین ازبکستان و آذربایجان در مبادلات تجاری، اقتصادی و سرمایه گذاری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

تلمان علی اف آمادگی باشگاه انرژی خزر برای کمک به توسعه همکاری های تجاری ، اقتصادی و سرمایه گذاری بین آذربایجان و ازبکستان را تأیید کرد .

توافق نامه ای به منظور سازماندهی مشترک و برگزاری رویدادهای مختلف ، از جمله ارائه توانایی های اقتصادی ، خصوصی سازی و سرمایه گذاری در ازبکستان ، ایجاد تورهای آنلاین برای شرکت های ازبک متخصص در تولید انواع مختلف محصولات از جمله منسوجات، میوه خشک و تجهیزات الکتریکی و همچنین یک گردهمایی تجاری با مشارکت بازرگانان دو کشور حاصل شد.

لازم به ذکر است: باشگاه انرژی کاسپین که در ژوئن ۲۰۰۲ تأسیس شد، بزرگترین سازمان منطقه ای است که بیش از ۰۰۰۰ شرکت و سازمان را از ۰۰ کشور جهان متحد می کند و فعالیت های خود را در کشورهای حوزه دریای خزر-دریای سیاه و بالتیک انجام می دهند.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۸:۳۰

۲۸ بهمن ۱۳۹۹

کد خبر :

90364

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک