امروز : چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۲۱,۸۵۰

ریال

|

دمای هوای شهر

آذربایجان 300x151 - مبادلات تجاری، اقتصادی و سرمایه‌گذاری محور گفت‌و‌گوی مقامات ازبکستان و آذربایجانترکمن نیوز:  مبادلات تجاری ، اقتصادی و سرمایه گذاری ازبکستان و آذربایجان در باکو مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ باخروم اشرفخانف سفیر ازبکستان، با تلمان علی اف معاون اول و مدیر اجرایی باشگاه انرژی کاسپین، دیدار کرد .

در این نشست موضوعات مربوط به اجرای توافق نامه های حاصل شده برای ارتقای روابط متقابل بین ازبکستان و آذربایجان در مبادلات تجاری، اقتصادی و سرمایه گذاری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

تلمان علی اف آمادگی باشگاه انرژی خزر برای کمک به توسعه همکاری های تجاری ، اقتصادی و سرمایه گذاری بین آذربایجان و ازبکستان را تأیید کرد .

توافق نامه ای به منظور سازماندهی مشترک و برگزاری رویدادهای مختلف ، از جمله ارائه توانایی های اقتصادی ، خصوصی سازی و سرمایه گذاری در ازبکستان ، ایجاد تورهای آنلاین برای شرکت های ازبک متخصص در تولید انواع مختلف محصولات از جمله منسوجات، میوه خشک و تجهیزات الکتریکی و همچنین یک گردهمایی تجاری با مشارکت بازرگانان دو کشور حاصل شد.

لازم به ذکر است: باشگاه انرژی کاسپین که در ژوئن ۲۰۰۲ تأسیس شد، بزرگترین سازمان منطقه ای است که بیش از ۰۰۰۰ شرکت و سازمان را از ۰۰ کشور جهان متحد می کند و فعالیت های خود را در کشورهای حوزه دریای خزر-دریای سیاه و بالتیک انجام می دهند.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز