تورکمن نیوز یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی همزمان با سراسر کشور از ساعت هشت صبح جمعه در شهرستان گنبدکاووس آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ روز سرنوشت‌ساز دوم اسفند برای آغاز انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی فرا رسید.

اقشار مختلف مردم گنبدکاووس با حضور در پای صندوق های رأی در حال خلق حماسه ای دیگر هستند.

مردم همیشه در صحنه شهرستان، از شیعه و سنی و قومیت های مختلف، از همان دقایق ابتدایی آغاز رأی گیری در پای صندوق های رأی حاضر شده و یک بار دیگر همدلی و وحدت و شعور انقلابی خود را در عمل ثابت کردند.

در این دوره از انتخابات ۱۹۳ صندوق اخذ رای در بخش مرکزی و داشلی برون پیش‌بینی شده است.
زمان اخذ رای گیری تا ساعت ۲۴ بود.

گنبدکاووس، “رامیان و آزادشهر” و “مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه‌تپه” سه حوزه انتخابیه منطقه شرق گلستان هستند که در گستره جغرافیایی معادل دوم سوم وسعت و نیمی از جمعیت یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفری این استان شمالی کار رای‌گیری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را انجام می‌دهند.

استان گلستان با ۶ حوزه انتخابیه هفت نماینده در مجلس دارد که دو نفر از حوزه گرگان و آق قلا، یک نفر از علی آبادکتول، یک نفر از حوزه رامیان و آزادشهر، یک نفر از کردکوی، بندرترکمن و بندرگز، یک نفر از گنبدکاووس و یک نفر از حوزه مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه‌تپه به مجلس شورای اسلامی راه خواهد یافت.

 

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۴۷

۰۲ اسفند ۱۳۹۸

کد خبر :

70006

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک