امروز : جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

هدیه دو میلیونی شهرداری بندرترکمن 300x169 - ماجرای کارت دو میلیونی، بی تفاوتی شورای شهر و مشکلات قشر کارگری!ترکمن نیوز؛ طاهر جانی خبرنگار ترکمن نیوز در یادداشت خود درباره ماجرای کارت دو میلیونی شهرداری بندرترکمن چنین نوشت:

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  یکی از کارگران بخش خدمات شهرداری بندرترکمن می‌گوید: انتظار می‌رفت شهردار ما به جای اهدا کارت هدیه دو میلیون تومانی به مناسبت روز پدر به حدود هشتاد تن از پرسنل کارمند در اندیشه پرداخت کامل حقوق کارگران باشد تا در طول ماه دچار مشکلات معیشتی نشوند.

سایر کارگران (شرکتی خدمات شهری) شهرداری نیز با اظهار گلایه نسبت به اهدای کارت هدیه به کارمندان، این اقدام شهردار را نوعی تبعیض آشکار نسبت به قشر کارگر عنوان کرده و بابت این مسئله به شدت ابراز نارضایتی می‌کنند.

این کارگر بخش خدمات شهری در ادامه عنوان کرد: احتمالا از نگاه شهردار رسیدگی به مطالبات کارمندان بیش از کارگران در اولویت قرار دارد و مقامی را که در ایشان به عنوان پدران فرزندان شان می‌بیند در پرسنل بخش خدمات شهری ندیده است!!

در این حال عبدالرحیم کمی رئیس شورای بندرترکمن با بیان این مطلب که دادن کارت هدیه به کارمندان در شرایطی که بدهی کارگران در بهمن ماه به طور کامل پرداخت نشده است، اقدامی پسندیده نبود، اظهار داشت: کارگران از طبقه زحمتکش جامعه نیز مانند همه مردم جزو پدران این سرزمین هستند، مضافا آنکه حقوق‌شان نیز به شکل منظم پرداخت نمی‌شود و در این شرایط پرداخت کارت هدیه دو میلیون تومانی از سوی شهردار به سایر پرسنل را به هیچ وجه قابل قبول نمی‌دانم.

قطعا بنده در این خصوص به قاضیلار تذکر داده و از هیچ مسئله‌ای که باعث کدورت کارگران شود، گذشت نخواهم کرد.

سیاست یک بام و دو هوای رحمان قاضیلر ثابت می‌کند که وی پیش از اتخاذ این تصمیم اعضای شورا را در جریان امر نگذاشته و لذا به نظر می‌رسد بدون گرفتن مصوبه رسمی مبادرت به اهداء کارت هدیه کرده است! وی از زمان سکانداری تنها دو نشست با اصحاب رسانه برگزار کرد که در نشست اول مدعی شد معوقه و حقوق پرسنل و از جمله کارگران را تا پایان اسفندماه سال ۱۴۰۰ تسویه کرده، اما چنین پیداست که پرداخت منظم و کامل حقوق کارگران را جزو اولویت‌ برنامه‌هایش نمی‌داند.

زمان آن شده است نمایندگان مردم در پارلمان محلی درباره دلایل تحقق پیدا نکردن شعارهای شان در زمان انتخابات با مردم سخن بگویند.

گرچه هیچ یک از آنها در واکنش‌های ضمنی خود وجود تبعیض میان قشر کارگر و کارمند را تایید نمی‌کنند، اما آنچه که باعث تعجب بیشتر شده این است که این اعضاء ترجیح می‌دهند تا کارشان را در سکوت پیش برده و چنان که می‌بینیم درباره آن دو میلیون بحث برانگیز حتی زحمت یک واکنش معمولی در رسانه را نیز به خود نمی‌دهند!

برخلاف دوره کنونی دیدیم که شوراهای ادوار پیشین به نسبت پویا و پاسخگو عمل کرده و طرح سوال و حتی استیضاح را در دستور کار می‌گذاشتند.

شورای دوره ششم بر خلاف تعهدی که در زمان انتخابات به ساکنین دادند به ویژه در مورد نحوه پرداخت منابع روند یک بررسی ساده را هم به گردن نگرفته و اگر هم چیزی بوده، خروجی کار را به اطلاع مردم نرسانده‌اند. کسانی که در نزدیک به انتخابات محلات شهر را طی طریق نموده و به ساکنین قول رسیدگی به مشکلات را داده‌اند، اما اینک شیوه مدارا را بهتر از شفاف سازی به مردمی می‌دانند که از تک تک شان رای اعتماد می‌خواستند!!

عده‌ای چنین باور دارند که تجربه گروه اقلیت بر اکثریت شورا می‌چربد و چنانچه می‌شد عنان کار را به دست بگیرند، می‌توانستند مدیریت بهتری از خود ارائه دهند، اما اولا گروه اقلیت تا آن حد کاره به حساب نمی‌آیند تا بتوانند شرایط را به سوی کنش مثبت تغییر دهند و ثانیا گمان نمی‌رود که در دو سال باقیمانده از عمر شورا اختیار عمل به دست‌شان سپرده شود. به روشنی مشخص نیست که شورای شهر بندرترکمن عضو سخنگو دارد یا خیر و اگر دارد چه نکات مهمی را به اطلاع عموم رسانده است!!

اکثر اعضای ششمین دوره شورای شهر بندرترکمن در این زمان آمادگی پاسخ به سوالات اصحاب خبرگزاری‌های رسمی را ندارند.

دلیل این ادعا آن است که تا بدین جا از خبرنگاران برای پاسخ به چرایی وضع حال دعوت به عمل نیاورده‌اند.

گروه اقلیت پارلمان محلی بندرترکمن کماکان روزهای کم کاری را پشت سر می‌گذارند.

از میان این گروه در زمان رای گیری برای انتخاب شهردار، اندک زمزمه‌هایی شنیده شد، ولی آنها نیز این ایام سرگرم امورات خود بوده و بابت پرداخت کارت هدیه بدون مصوب شورا کمترین اعتراضی به نفع کارگران نمی‌کنند!!

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز