امروز : جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    35291

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    16:02 | ۲۰ شهریور ۱۳۹۷

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

دعوای ترکمنستان با تاجیکستان 300x202 - ماجرای دعوای ترکمنستان با تاجیکستاناخبار بین الملل– ترکمن نیوز- عضو هیات مدیره انجمن صنفی شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی خراسان رضوی گفت: طی روزهای آتی مذاکراتی جهت حل مشکلات مرز ترکمنستان انجام خواهد شد که امیداواریم اتفاقات خوبی در این زمینه رخ دهد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، ابراهیم عطایی اظهار کرد: شرایط هم‌اکنون به نحوی است که در مرز سرخس بار کامیون ها تا 18 شب «خواب» دارد و در حال حاضر بارها به سمت مرز اینچه‌برون و لطف آباد سوق پیدا کرده که همین مساله موجب افزایش کرایه‌های بار تا حدودی شده است.

وی افزود: مرز لطف آباد روزانه 200 دستگاه کامیون پذیرش می‌کند اما به جهت شلوغی و افزایش حجم بار در این مرز، آنجا نیز شاهد خواب 2 روزه بار کامیون ها هستیم.

عضو هیات مدیره انجمن صنفی شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی خراسان رضوی با اشاره به اینکه ترکمنستان اجازه ورود بارها را به مقصد تاجیکستان نمی‌دهد، عنوان کرد: به جهت مسائل ایجاد شده بین روابط ترکمنستان و تاجیکستان، ترکمن ها اجازه ورود بار به مقصد تاجیکستان را نمی‌‎دهند. بارهایی که به سمت تاجیکستان در مرز ارسال شده، همه متوقف شده است و مشکلاتی بین رانندگان و شرکت‌های حمل و نقل ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه دو مسیر برای دور زدن ترکمنستان وجود دارد، عنوان کرد: مسیرهای جایگزین وجود دارد اما به سرعت نمی‌توان تغیر مسیر داد. مسیر اول که از افغانستان می‌گذرد، به جهت اینکه بخشی از راه آن شوسه بوده و امنیت کمی دارد، مناسب نیست. همچنین مسیر بندر امیرآباد و بندر اکتائو نیز برای ارسال بار به تاجیکستان مهیاست اما این مسیر نیز طولانی بوده و نیاز به زیرساخت‌های فراوانی دارد؛ لذا این مسیرها می‌تواند جایگزین مناسبی باشد اما برای کوتاه مدت کمی کار مشکل است.

عضو هیات مدیره انجمن صنفی شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی خراسان رضوی در خصوص اخذ عوارض 1.5 دلاری ترکمنستان عنوان کرد: هم‌اکنون این عوارض 1.5 دلار بوده اما ترکمنستان به دنبال افزایش این عوارض به 2 دلار است.

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

منبع: isna.ir

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز