امروز : دوشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۵,۵۹۰

ریال

|

دمای هوای شهر

آماده 1024 16 300x185 - لجبازی یک اصلاح طلب، بمب خبری یا اشتباه تاریخیترکمن نیوز: یک اصلاح طلب گمیشانی گفت: اعلام حمایت دکتر عبدالحکیم پنق عضو حزب اعتماد ملی استان گلستان از جلال ایری گزینه مورد حمایت شانا در حد یک فاجعه برای اعضای این حزب بحساب می آید، اما کمترین توجیهی نمی توان برای آن نمی توان یافت و هیچ ربطی نیز به مجموعه جریان اصلاحات ندارد.

گفته می شود عبدالحکیم پنق که در آخرین روزهای مانده به آغاز فعالیت های رسمی، تایید صلاحیت گرفته بود، از دوستان هم طیفش انتظار داشت بلافاصله به حمایت همه جانبه از وی بعنوان تنها کاندیدای اصلاح طلبان از حوزه غرب استان بپردازند.

آگاهان می گویند تعدادی از طرفداران اصلاحات، شب گذشته (چهارشنبه بیست و سوم بهمن ماه) حکیم پنق را که پیشتر اعضای هم طیفش را تهدید به پیوستن به کادر جلال ایری کرده بود، به یک جلسه هم اندیشی دعوت کرده و با آرامش از وی خواسته اند ضمن خویشتنداری، از تصمیم عجولانه بپرهیزد.

یک اصلاح طالب جوان در این خصوص گفت: بنده صحبتی تلفنی با دکتر پنق داشتم. وی بقدری عصبی بود که خط و جناح را نوعی بازی سیاسی خوانده و اهمیتی به این مسئله قائل نبود، با اینحال گمان می کردم می توان از طریق گفتمان جمعی به نتیجه رسید.

نزدیکترین حامی دکتر پنق در سیمین شهر در خصوص تصمیم وی چنین توضیح داد: بنده با دکتر پنق صحبت داشتم و تصور می کردم که وی را متقاعد به کناره گیری از انتخابات ایندوره کرده ام. یکی از راه‌های پیشنهادی بنده به طیف اصلاحات حمایت از این چهره بود که این مسئله تا حصول نتیجه قدری به طول می کشید. حالا که این اتفاق افتاده، باید ببینیم ایراد از کجا بوده و چگونه می توان آنرا ترمیم کرد.

پیوستن دکتر پنق به تیم جلال ایری که در ابتدای امشب ( بیست و چهارم بهمن ماه ) اتفاق افتاد به مجموعه اصلاح طلبان استان شوک بدی را وارد کرده است. به مجرد انتشار تصاویر پنق در اردوی طرفداران شانا، برخی از طرفداران جناح اصلاح طلب فورا این حرکت را محکوم کردند.

از برخی جهات می‌توان به این کاندیدای اصلاح طلبان بابت دلخوری پیش آمده حق داد، لیکن ملحق شدن وی به جناح مخالف به ‌هیچ وجه پذیرفتنی نبوده و نخواهد بود. پنق به جایی رفت که نقطه مخالف اصلاح طلبان بود و جز اینکه بگوییم قصد داشت کاری را تلافی کند، دلیل دیگری نمی توان برای این عمل آورد.

✍️ طاهر جانی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز