unnamed 19 - لبخند زدن درد آمپول را کم می‌کندترکمن نیوز: محققان دانشگاه کالیفرنیا تحقیقات جدیدی انجام داده اند که نشان می‌دهد لبخند زدن در هنگام تزریق می‌تواند درد سوزن را کم کند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  یک مطالعه اخیر نشان داده است که لبخند زدن یا حتی درآوردن ادای لبخند زدن می‌تواند درد تزریق را کم کند. محققان می‌گویند لبخند صادقانه پاسخ‌های فیزیلوژیکی ناشی از استرس را در شرکت کنندگان کاهش می‌دهد.

به طور کلی اغلب ما وقتی با درد شدید مواجه می‌شویم، تمایل داریم چشم‌هایمان را محکم ببندیم و گونه‌هایمان را جمع کنیم. جالب است بدانید برخی از حیوانات هم حالت مشابهی از این چهره را ایجاد می‌کنند که متخصصان آن را پاسخ مبهم می‌نامند.

در همین رابطه محققان دانشگاه کالیفرنیا، تحقیقی را انجام دادند تا ببینند که این حرکات برای کاهش درد و استرس مفید اند؟ آنها معتقد اند که حتی لبخند ساختگی هم ممکن است تاثیر مثبتی روی احساسات داشته باشد.

محققان برای انجام این پژوهش ۲۳۱ شرکت کننده را استخدام کردند و همه شرکت کنندگان با استفاده از یک سوزن مشابه تزریق واکسن آنفولانزا ، یکبار محلول نمکی دریافت کردند.

محققان شرکت کنندگان را به چهار گروه تقسیم کردند. قبل و هنگام تزریق، دانشمندان با استفاده از چوب های نگهدارنده در دهان، در صورت شرکت کننده‌ها تغییراتی ایجاد کردند. قبل از تزریق، از شرکت کنندگان پرسیده شد که چقدر از سوزن می‌ترسند.

نتایج پس از آزمایش جالب بود چرا که نشان داد گروهی که در حین تزریق لبخند واقعی یا ساختگی زده اند، ۴۰ درصد کمتر از گروه خنثی درد را را گزارش کرده اند و ضربان قلب کمتری داشته اند.

منبع: medical news today

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۲۶

۱۴ دی ۱۳۹۹

کد خبر :

88034

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک