امروز : دوشنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    112787

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    11:34 | ۰۸ مرداد ۱۴۰۱

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

9 300x200 - لاینحل ماندن مشکل ساکنان خیابان اعتماد تقی آباد گنبدکاووسترکمن نیوز:  یکی از مشکلات اساسی مناطق شهری علاوه بر آلودگی هوا آلودگیهای صوتی است. آلودگیهای صوتی منشاء و منابع گوناگونی دارند مانند کارخانه ها و کارگاههای درون شهری و تردد خودروها و امثال آن اگر رسیدگی و حل نشود زندگی را برای ساکنان آن محل بسیار سخت و مشکل می کند. مشکل خیابان اعتماد آلودگی صوتی ناشی از فعالیت مغازه ها و کارگاههای کوچک صافکاری و گلگیرسازی و آهنگری و … می باشد. علیرغم پیگیریهای ساکنان آن محل برای حل مشکل از طریق سیستم اداری این مشکل چندین سال است ادامه یافته است. تازه صدور مجوزهای جدید بدون رعایت مقررات قانونی مزید علت نیز شده است.

در ضوابط انتظامی اختصاصی سازندگان گلگیر و صافکار خودرو آمده است.

ماده یک: در مجاورت واحدهای مسکونی و مراکز آموزشی و درمانی مستقر نباشد. دو: افتتاح در ساختمانهای مسکونی( حتی در صورت داشتن کاربری اداری و تجاری و کارگاهی) ممنوع می باشد.

همچنین رئیس هیئت مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار صراحتاً اعلام کرده در صورت جواب منفی استعلام از صدور مجوز فعالیت یا پروانه کسب خود داری نمایند.

همچنین در قانون ناجا بند 14ماده 4 و مصوب مجلس شورای اسلامی و آیین نامه اماکن عمومی مصوب هیئت وزیران در سال 1363 امر نظارت بر اماکن عمومی و صنوف به منظور پیشگیری از وقوع هر نوع تخلفات انتظامی جمهوری اسلامی ایران و پلیس نظارت بر اماکن عمومی گذاشته شده است.

در ماده 17 قانون نظام صنفی نیز آمده است « افراد صنفی مکلف به اجرای قوانین و مقررات کشور از جمله ضوابط انتظامی بوده و به استناد بند (ه) ماده 28 قانون نظام صنفی عدم اجرای تکالیف واحدهای صنفی از جمله ضوابط ابلاغی ناجا موجب تعطیلی موقت مکان و سایر مجازاتهای تعیین شده در قانون می گردد». عدم رعایت جدول ضوابط فنی صلاحیت ترافیکی اماکن عمومی هم بی داد می کند. ایجاد مشکلات ناشی از عدم توجه به قانون بعضی از متولیان امور نیز فراوان است. از همه بدتر مصوبه کمیسیون نظارت شهرستان هم اجرا نمی شود.

چرا با تمام تصریحاتی که در قانون و مقررات و آیین نامه های کشور آمده است همچنان مشکل خیابان اعتماد لاینحل مانده است؟ قانون و مقررات و نهادهای ذیربط تشکیلات اداری برای حل مشکل مردم تصویب و تشکیل شده است. تجاوز به خیابان و پیاده رو و ایجاد مزاحمت برای عابرین هنوز جریان دارد. چرا مسئولان اقدام نمی کنند؟ آلودگیهای صوتی چندین سال است آسایش و آرامش را برای ساکنان این خیابان حرام کرده است. چرا کاری نمی کنید؟ ساکنان این خیابان چند سال باید صبر کنند تا به این مشکل رسیدگی شود؟

✍️امان محمد خوجملی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز