امروز : دوشنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    113299

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    23:45 | ۲۶ مرداد ۱۴۰۱

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

ترکمن نیوز: هفته چهارم دوره آموزش حرفه ای روزنامه نگاری ویژه خبرنگاران شرق استان گلستان با موضوع مدیریت روابط عمومی هوشمند و ارتباطات رسانه ای و حضور استاد حمید شکری خانقاه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ در روز اول هفته چهارم دوره آموزش حرفه ای روزنامه نگاری استاد شکری خانقاه به موضوعات زیر پرداخت:

قلم کیفی یک خبرنگار در حوزه خبر نشان دهنده حرفه ای بودن خبرنگار است یعنی در این نوع خبر موضوعات مورد نقد و غیر نقد وجود دارد اما خبری است که از نظر کیفیتی تاثیر به سزایی درمحیط اطراف می گذارد.

خبرنگاران برای مدیریت افکار عمومی ابتدا ملزم به کنترل هیجانات خود هستند.

روابط عمومی پرنده ای است با دوبال اطلاعات و ارتباطات، در صورتی که یکی از این دوبال شکسته باشد پرنده قادر به پرواز نیست.

محققان ثابت کرده اند که ذائقه مردم برای کسب اطلاعات در طی سال های گذشته 84 درصد بصری شده است یعنی خبرنگاران باید از کلیپ ها، مصاحبه های تصویری، موشن گرافی، فوتو نیوز و …. برای ارائه اطلاعات به مخاطبین استفاده کنند.

در دنیای ارتباطات برای شیفته کردن دیگران به خود، دیگران را همان گونه که هستند بپذیریم،از دیگران برای کارهای کوچک و بزرگ قدردانی کنیم، دیگران را تایید کنیم چرا که تایید کردن نیاز آدمی است، دیگران را تحسین کنیم و در آخر کلید طلایی شیفته کردن دیگران توجه است.

هر انسان دارای 3 برند فردی، اجتماعی و سازمانی است که این 3 مورد باید دارای ویژگی ها جذابیت، مقبولیت و محبوبیت باشند.

مدرس هفته چهارم دوره آموزش حرفه ای روزنامه نگاری ویژه خبرنگاران شرق استان گلستان را بیشتر بشناسیم:

حمید شکری خانقاه متولد چهارم تیرماه هزار و سیصد و چهل و هفت، دارای دکترای تخصصی جامعه شناسی ارتباطات فرهنگی با رساله دکتری برنامه‌ریزی راهبردی ارتباطات انسانی برای افزایش اعتماد اجتماعی از دانشگاه علوم تحقیقات است.

معاون برنامه‌ریزی ارتباطی و مطالعات افکار‌عمومی مرکز روابط‌عمومی وزارت جهاد کشاورزی، مدیرعامل موسسه برنامه‌ریزی ارتباطی برنامه پژوهان آینده، مدیر مسئول انتشارات فکر نو، رییس اداره مطالعات افکار‌عمومی، رئیس اداره تجهیز و توسعه نیروی انسانی روابط‌عمومی، عضو کمیسیون نظارت بر نشریات ادواری، عضو شورای سیاستگذاری روابط‌عمومی وزارت جهاد، مسئول کمیته آموزش انجمن متخصصان روابط‌عمومی ، سردبیر نشریه ارتباط، دبیر سرویس صفحه روابط‌عمومی روزنامه آرمان، بیست و شش سال سابقه در حوزه مدیریت و برنامه‌ریزی استراتژیک روابط‌عمومی و ارتباطات انسانی، ارتباطات رسانه‌ای، مطالعات افکار عمومی و پژوهش از سوابق اجرایی وی محسوب می‌شوند.

وی هم اکنون مدیر دپارتمان مدیریت روابط‌عمومی ومدیریت برند برنامه اروپایی ESCO در ایران وعضو هیات ژوری از طرف دانشگاه MGU فرانسه است.

تدریس دروس مختلف روابط‌عمومی با رویکرد برنامه‌ریزی راهبردی ارتباطی و مدیریت استراتژیک ارتباطات انسانی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی، دانشکده خبر، مراکز آموزش عالی، دانشگاه ادیان و مذاهب و مراکز آموزشی سازمان‌ها از سال هزار و سیصد و هشتاد و یک، سخنرانی در بیش از پنجاه همایش علمی روابط‌عمومی و تدریس در بیش از یکصد و بیست کارگاه آموزشی تخصصی روابط‌عمومی در سطوح ملی و استانی سوابق آموزشی ایشان است.

کتاب‌های برنامه‌ریزی راهبردی ارتباطی در روابط‌عمومی، برنامه جامع روابط‌عمومی، مجموعه کتاب‌های کاربردی شیوه نامه تبلیغات، انتشارات، آموزش زبان فرانسه به شیوه مستقیم،

فرهنگ لغت اقتصاد و بازرگانی انگلیسی- فارسی، ترجمه این حیواناتی که بر دنیا حکومت می‌کنند، مکالمات روزمره ایتالیایی به فارسی و عناوین دیگری، کتابهای منتشره ایشان است. وی انتشار بیش از پنجاه مطلب در حوزه روابط‌عمومی در مجلات را در کارنامه خود دارد.

عنوان چهره برترعلمی روابط‌عمومی درهفتمین و کسب عنوان ستاره روابط‌عمومی در هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی روابط‌عمومی، برنده جایزه تعالی ارتباطات از موسسه علمی ژربرای فرانسه در سال جاری و دریافت بیش از پانزده لوح تقدیر و تشویق‌نامه از وزرا و مسئولان سازمان‌ها در کارنامه وی موجود است

*منبع: بانک اطلاعات متخصصان روابط عمومی

خبرنگار: آرزو بسیا

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز