امروز : پنج شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۰۶,۴۴۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    157

  • /
  • تاریخ :

    ۲۵ مرداد ۱۳۹۶

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

یادداشت – تورکمن نیوز – گنبدکاووس در دهه های اخیر قطب والیبال ایران بوده و انتظار است مسئولین امر در فدراسیون والیبال با واگذاری میزبانی مسابقات معتبر که قطعا خواست مردم شهرستان است، به والیبال گنبدکاووس بها دهند.

Mordad 27 Valyball - قطب واليبال ايران چرا ميزبان برخي بازي هاي ليگ جهاني نباشد!
ترکمن صحرا و به وی‍ژه گنبدکاووس در رشته والیبال حرف های زیادی برای گفتن داشته و بزرگان فراوانی را به والیبال کشور معرفی کرده و فرزندان این دیار والیبال خیز همواره در رده های سنی مختلف برای والیبال ایران در سطوح ملی و بین المللی افتخار آفرینی کرده اند.

در ترکمن صحرا والیبال محبوب و مردمی است و صحنه ی توپ و تور و جوانانی که در کنار انبوه تماشاگران با شور در حال بازی هستند، از زمین های خاکی روستاهای مرزی گرفته تا زمین های ماسه ای بندر و گمیشان و زمین بازی لب رودخانه در گدم آباد تا زمین های پای تپه ماهورهای شرق استان در اکثر روستا ها و محلات شهری صحنه ای معمول است.جوانان این خطه در بیشتر روستا ها و شهرها با کمترین امکانات و حتی در زمین های خاکی والیبال را با عشق بازی می کنند و به تدریج استعداد و نبوغ خود را در این رشته نشان می دهند.

 

استعداد، هنر و توانمندی این جوانان نیز از نگاه تیزبین مربیان فهیم در دوره های مختلف پنهان نمانده و انصافا به دور از هرگونه تبعیض در رده های سنی مختلف فرصت هنرنمایی در تیم های ملی را داشته و با درخشش خود پرچم جمهوری اسلامی ایران را در میادین بین المللی به اهتزاز درآوردند و موجب شادی مردم ایران شده اند.

 

در روزهای اخیر در خبرها آمده بود که ” واگذاری میزبانی لیگ جهانی به شهرهای والیبال خیز جزو برنامه های فدراسیون والیبال است” و در ادامه به نقل از داورزنی گفته شده که ” اردبیل ،ارومیه، و آمل شهرهای مدنظر فدراسیون والیبال است “.بدون شک این کار امری مبارک است و مرسوم است که در هر خطه ای از کشور به تناسب محبوبیت رشته های ورزشی برخی مسابقات ورزشی به میزبانی ان منطقه برگزار شود، همانگونه که برخی مسابقات بین المللی کشتی با شور و هیجان در مازندران میزبانی می شود.

لیکن چشم پوشی از نام گنبدکاووس با آن همه ستارگان فراموش نشدنی در والیبال ایران نوعی تضییع حق ورزشی شهروندان گلستانی و نادیده گرفتن خواست آنهاست.اگر قرار است میزبانی بازی های لیگ جهانی والیبال به شهرهای والیبال خیز واگذار شود، چرا که گنبد میزبان برخی دیدارها نباشد!از این فرصت و شرایط بایستی مدیران ارشد ورزشی استان و هیات والیبال استان گلستان استفاده بهینه بکنند و در این زمینه برای دفاع از جایگاه والیبال گنبد و تحقق خواست مردمی رایزنی درخواست میزبانی برخی مسابقات لیگ جهانی ولیبال از طرف هیئت والیبال استان به فدراسیون والیبال ارائه شود.

 

شهروندان گلستانی و ترکمن های عاشق والیبال دوست دارند سرویس های سهمگین و دوبله های زیبای فرهاد قائمی ، دفاع های محکم وآبشارهای کوتاه سیدمحمد موسوی و آبشارهای قدرتی و رو دفاع معنوی نژاد و هنرنمایی دیگر بلندقامتان تیم ملی والیبال را در سالن المپیک گنبدکاووس در میان شور و غوغای طرفداران به نظاره بنشینند.

 

شایسته است مسئولین امر با مدنظر داشتن قابلیت های منطقه والیبال خیز ترکمن صحرا و محبوبیت ورزش والیبال در منطقه گنبد ، بیش از پیش امکانات استاندارد این رشته ورزشی در این شهر فراهم شود و با در نظر داشتن اشتیاق و خواست شهروندان میزبانی برخی مسابقات لیگ جهانی والیبال را به گنبدکاووس واگذار نمایند.

 

انتخاب شهر میزبان اگر سنجیده باشد هم استقبال تماشگران از مسابقات چشمگیر خواهد بود و سالن های مملو از تماشاگر خواهیم داشت وهم اینکه زمینه های رشد و گسترش بیش از پیش آن رشته محبوب در بین نوجوانان و آینده سازان ورزش و ظهور استعداد های جدید منطقه فراهم خواهد شد.

 

درنهایت آشکارا واگذاری میزبانی برخی بازیهای لیگ جهانی والیبال به گنبد ، پاسخ مثبتی به عشق گنبدی ها به والیبال و ارج نهادن به تلاش اسطوره های ماندگار و خدمات ارزنده این دیار به والیبال ملی خواهد بود.
خبرنگار: نورمحمد دانشمند

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :
برچسب ها :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

هیتر رستورانی گوشی طرح هیتر گلخانه Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز