امروز : پنج شنبه ۰۱ مهر ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۵,۸۷۰

ریال

|

دمای هوای شهر

ترکمنستان - قزاق ها از حضور ترکمنستان به عنوان ناظر در کنفرانس تعامل و اعتماد سازی آسیا استقبال کردندترکمن نیوز:  «مختار تلئوبردی» وزیر امور خارجه قزاقستان به طور جداگانه با «الکسی بارادافکین» و «باتیر رجب اف» به ترتیب، سفرای روسیه و ترکمنستان در این کشور ملاقات کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  در دیدار تلئوبردی با سفیر روسیه وضعیت کنونی و دورنمای توسعه روابط دو کشور در زمینه‌های سیاسی، تجاری و اقتصادی، فرهنگی و بشردوستانه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

برنامه سفرها در سال جاری میلادی از دیگر موضوعات مورد بررسی بود.

طرفین در جریان این ملاقات به تعامل قزاقستان و روسیه در چارچوب سازمان‌های بین المللی و اتحادیه‌های همگرایی توجه ویژه کردند.

تلئوبردی ضمن دیدار با سفیر ترکمنستان، به دیپلمات ترکمن به مناسبت آغاز ماموریتش در قزاقستان تبریک گفت و بر تمرکز به تقویت مشارکت استراتژیک بین دو کشور تاکید کرد.

وزیر امور خارجه قزاقستان اعلام کرد که «نورسلطان» از تصمیم ترکمنستان برای ناظر شدن در کنفرانس تعامل و اعتماد سازی در آسیا استقبال می‌کند.

در این دیدار اظهار شد که گسترش شرکت کنندگان کنفرانس تعامل و اعتماد سازی در آسیا در دوره ریاست قزاقستان بیانگر اعتبار رو به رشد این سازمان است.

طرفین در مورد روابط دوجانبه، برنامه رویدادهای آتی در سطوح بالا و عالی تبادل نظر و راه‌های تقویت بیشتر همکاری در چارچوب سازمان‌های منطقه‌ای و بین المللی را بررسی کردند.

 

گردآوری: گروه بین الملل ترکمن نیوز
https://turkmensnews.com
منبع:farsnews در دوشنبه

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز