امروز : پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    99635

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    16:03 | ۱۹ مرداد ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

14000519000374 Test PhotoN 300x151 - قرقیزستان: ترکمنستان شریکی مهم در مبارزه با جرائم فرا ملی استترکمن نیوز: «اولان نیاز بیک اف» وزیر کشور قرقیزستان و «عوض دوردی خواجه نیاز اف» وزیر کشور ترکمنستان در منطقه گردشگری آوازه دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  در این دیدار نیاز بیک اف خاطرنشان کرد: اولویت این وزارتخانه ایجاد روابط نزدیک و گرم با همتایان خود از کشورهای همسایه است.

وزیر کشور قرقیزستان به همتای ترکمن خود گفت: برای کشور ما، ترکمنستان فقط یک کشور همسایه نیست، مردم ما با سنت‌های تاریخی و فرهنگی نزدیک به هم مرتبط هستند که در تمام ابعاد این روابط گرم تاثیر گذار است.

وی گفت: دنیای مدرن به طور فزاینده‌ای از امکانات پیشرفت فناوری استفاده می‌کند. مبارزه با جنایت سازمان یافته ، افراط گرایی و قاچاق مواد مخدر مستلزم اقدام مشترک سازمان‌های اجرای قانون در بسیاری از کشورها به ویژه در کشورهای همجوار و همسایه است.

در این جلسه تاکید شد که وزارت کشور قرقیزستان اهمیت ویژه‌ای برای همکاری با کشورهای همسایه در مقابله با جرائم سازمان یافته فراملی و قاچاق مواد مخدر قائل است.

همچنین نیاز بیک اف اشاره کرد که همکاران ترکمن به دلیل مجاورت جغرافیایی با افغانستان به طور فعال در حال مبارزه با جرایم مواد مخدر هستند. با تشکر از زحمات این همکاران، بخش قابل توجهی از مواد مخدر از افغانستان نمی‌توانند مسیر خود را ادامه دهند و در این زمینه، ترکمنستان برای ما شریک مهمی است و وزارت کشور قرقیزستان همواره آماده همکاری فعال است و تمام کمک‌های ممکن را در این زمینه انجام می‌دهد.

طرفین موضوعات تقویت همکاری در زمینه مبارزه با جرایم، افراط گرایی، قاچاق مواد مخدر و همچنین موضوعات مورد علاقه دو طرف را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

طرفین علاقه خود را برای تقویت همکاری در زمینه مبارزه با جرم و جنایت تأیید کردند.

خاطر نشان می شود که در سفر رسمی «سادیر جباراف» ، رئیس جمهوری قرقیزستان به ترکمنستان در نشست مشورتی سران کشورهای آسیای مرکزی شرکت کرد که تعامل منطقه‌ای در تجارت ، اقتصاد، انرژی ، حمل و نقل و ارتباطات و سایر زمینه‌ها مورد بحث قرار گرفت.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز