امروز : سه شنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۱

|

نرخ ارز :

۲۵۵,۹۰۰

ریال

|

دمای هوای شهر

تذکر کتبی نماینده مردم گنبد کاووس و داشلی برون به وزیر آموزش و پرورش با 40 امضاء

قرجه طیار کتبا خواستار ادامه فعالیت مرکز آموزش عالی شهید بهشتی (تربیت معلم گنبد کاووس) شد

Gharaja Teyyar itnanews 31 300x177 - قرجه طیار کتبا خواستار ادامه فعالیت مرکز آموزش عالی شهید بهشتی (تربیت معلم گنبد کاووس) شداخبار گنبد کاووس – ترکمن نیوز – نماینده مردم شهرستان گنبد کاووس و بخش محروم داشلی برون در یک تذکر کتبی به وزیر آموزش و پرورش خواست سریعاً نسبت به قرار گرفتن مرکز آموزش عالی شهید بهشتی گنبد در لیست مراکز تعریف شده اقدام نماید.

 متن کامل تذکر کتبی قرجه طیار به بطحائی وزیر آموزش و پرورش

خلاصه تذکر: ادامه کار مرکز آموزش عالی شهید بهشتی گنبدکاووس

شرح تذکر: تربیت معلم شهید بهشتی گنبدکاووس با بیش از ۷ دهه فعالیت در تعلیم و تربیت معلمین منطقه، در سال ۹۰ با تصویب شورای انقلاب فرهنگی در دانشگاه فرهنگیان سامان دهی شده و از آن تاریخ تاکنون تحت عنوان مرکز آموزش عالی شهید بهشتی و زیر مجموعه پردیس استان گلستان به فعالیت خود ادامه می دهد.

این واحد دانشگاهی در سال های قبل با ۱۲ رشته تحصیلی و ۷۳۸ دانشجوی کارشناسی پیوسته و ناپیوسته، شهرستان های شرق استان گلستان و استان های همجوار را تحت پوشش قرار می داد.

گنبدکاووس به عنوان دومین شهرستان بزرگ و مهم استان گلستان، در قیاس با شهرستان های مشابه در استان های دیگر ، از نظر مراکز آموزش عالی به شدت عقب نگه داشته شده است. تداوم فعالیت این واحد دانشگاهی به عنوان معدود مراکز دانشگاهی موجود و قدیمی ترین مرکز آموزش عالی استان گلستان، برای حفظ و توسعه مراکز علمی و دانشگاهی در این شهرستان ضروری و حیاتی است.

در سال تحصیلی جاری تنها ۲ پردیس در گرگان مرکز استان برای پذیرش دانشجویان تعریف شده و هیچ سهمیه ای به مرکز شهید بهشتی گنبد داده نشده و فاجعه بارتر این که، تعدادی از وسایل و تجهیزات این مرکز را هم به پردیس های استان منتقل کرده اند!

این بدان معناست که مرکز گنبدکاووس بعد از ۷۰ سال فعالیت، در شرف تعطیلی است. در حالی که در استان های دیگر مراکز مشابه و حتی در بعضی استان ها چند مرکز مشابه تعطیل نشده اند!

آقای بطحائی؛
با توجه به قدمت ۷۰ ساله مرکز گنبد، بعد مسافت ۱۰۰ کیلومتری گنبد تا گرگان و ۲۳۸ کیلومتری مراوه تپه شرقی ترین شهرستان گلستان تا مرکز استان، تمایل دانشجویان شهرستان های شرق استان با جمعیتی بالغ بر یک میلیون نفر برای ادامه تحصیل در مرکز گنبدکاووس و ضرورت تثبیت مراکز آموزش عالی موجود در گنبد برای جبران عقب ماندگی های تاریخی این شهرستان، سریعاً دستور قرار گرفتن مرکز آموز عالی شهید بهشتی گنبدکاووس در لیست مراکز تعریف شده را صادر فرمایید.

انتشار دهنده: یاشار نیازی

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :
برچسب ها :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز