خوشنویس ژاپنی1 300x200 - قرآن‌نگاری خوشنویس ژاپنیترکمن نیوز: یک خوشنویس ژاپنی با خطاطی‌های تحسین‌برانگیز آیات قرآن کریم به عنوان یکی از مشهورترین خوشنویسان جهان شناخته شده است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛«فؤاد کوئیچی هوندا»، مدرس دانشگاه «دیتو بونکا» است که در توکیو، پایتخت ژاپن، متولد شده و به عنوان یکی از مشهورترین خوشنویسان جهان شناخته می‌شود. او تاکنون جوایز بسیاری از جمله جایزه بین‌المللی خوشنویسی عربی را کسب کرده است.

این خوشنویس ژاپنی توانایی بسیار بالایی در خوشنویسی خط عربی دارد و چندین تابلو از آیات قرآن را خطاطی کرده است.

این خطاط ژاپنی زبان عربی را مدت‌ها پیش آموخته و قرائت قرآن به زبان عربی او را ترغیب کرده است که خوشنویسی خط عربی را تجربه کند، به طوری که این خط را «موسیقی بدون صدا» توصیف می‌کند.

وی درباره مسلمان شدن خود می‌گوید: «من به دین اسلام گرویدم تا جوهره این دین را به بهترین وجه درک و بتوانم خداوند را بهتر احساس کنم».

کوئیچی هوندا درباره تابلوهای خوشنویسی خود می‌گوید: «کارهای من به روش ژاپنی برای بیان اسلام و فرهنگ اسلامی نوشته شده است».

این خطاط ژاپنی درباره سختی‌های یادگیری زبان عربی نیز می‌گوید: «به نظرم، زبان عربی دشوارترین زبان در جهان است و من دو سال تمام به یادگیری این زبان مشغول بودم».

منبع:.Sputniknews

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۴۰

۲۹ مرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

81014

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک