امروز : پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    76978

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    20:00 | ۱۹ خرداد ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

گذاران رئی سجمهور ازبکستان 300x225 - قدردانی سرمایه‌گذاران خارجی از رئیس جمهور ازبکستان به دلیل ایجاد شرایط مطلوب در طول همه‌گیری ویروس کروناترکمن نیوز:  سرمایه گذاران خارجی از رپیس جمهور ازبکستان به دلیل ایجاد شرایط مطلوب در طول همه گیری ویروس کرونا تشکر و قدردانی کردند.

به گزارش خبرگزاری ترکمن‌های ایران،  اقدامات گسترده ای توسط رئیس جمهور ازبکستان شوکت میرضیایف در ازبکستان صورت گرفته است. همچنین تلاشهای وی برای حمایت از اقتصاد، بویژه تجارت داخلی و خارجی در دوره همه گیری کرونا ویروس مورد توجه سرمایه گزاران خارجی قرار گرفته است.
محمد تقی خلیکی رئیس شرکت ایرانی “گروه کارخانجات احسان میبد” (EMG) خاطرنشان کرد: در شرایطی که شرکت وی در یک دوره همه گیر دچار شرایط سختی شده بود، دستورات رئیس جمهور ازبکستان “درباره اقدامات اولویتی برای کاهش تأثیر منفی کرونا ویروس بر اقتصاد ” و ” اقدامات بیشتر برای حمایت از بخشهای اقتصادی جامعه و مشاغل در طول همه گیری کرونا ویروس” نه تنها برای او بلکه برای همه سرمایه گزاران خارجی که در ازبکستان فعالیت می کنند نیز به یک رویداد مهم تبدیل شد.
به گفته وی، تمدید مدت بازپرداخت وام به ارزش 7.2 میلیون دلار به مدت 5 ماه و به تعویق افتادن کلیه پرداخت های دیگر آن به مدت 6 ماه، حمایت به موقع از سرمایه گزاران خارجی بود.
به عنوان مثال: شرکت ایرانی تولید کاشی و سرامیک “EMG” که در سال 2017 در منطقه یوکاری چیرچیک در منطقه تاشکند تأسیس شد.
مجموع پروژه سرمایه گذاری این شرکت 20 میلیون دلار آمریکا است. 10.5 میلیون دلار آن سرمایه گزاری مستقیم خارجی است و مابقی آن 7.2 میلیون دلار به عنوان وام از “ASIA ALLIANCE BANK” دریافت شده است.
به گفته وی، با توجه به این مصوبات و حمایت به موقع دولت ازبکستان، اکنون شرکت او با موفقیت در حال غلبه بر وضعیت دشوار فعلی است.
لازم به ذکر است که سرمایه گزار ایرانی از سیاست عاقلانه ای که رئیس جمهور ازبکستان دنبال می کند، و همچنین از رویکرد مسئولانه دولت و دستگاههای دولتی مربوطه در قبال وظایف خود بسیار استقبال می کند.
خلیکی ادامه داد: گروه EMG به عنوان یک سرمایه گزار، با تکیه بر جمله “همه ما در یک منطقه واحد جهان زندگی می کنیم” و ازبکستان را میهن خود می دانیم، از تمام فرصت های موجود در بازار کشور که توسط مقامات مسئول دولتی حمایت می شود، بهره مند می شویم.
تاجر ایرانی بار دیگر خاطرنشان کرد که وی به دنبال سرمایه گزاری بیشتر در کشور ازبکستان است و قصد دارد مشاغل جدیدی ایجاد کند.
آقای خلیکی از طرف خود و به نمایندگی از همه کارآفرینان ازبکستان به رئیس جمهور ازبکستان، وزارتخانه ها و ادارات مربوطه و همچنین رئیس بانک “ATSIA ALLINSE BANK” ابراز قدردانی نمود.
با توجه به وضعیت مطلوب سرمایه گزاری در ازبکستان، آقای خلیکی اظهار داشت که در آینده قصد دارد پروژه های بزرگتری را نیز در این کشور اجرا کند.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز