امروز : پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    76646

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    14:51 | ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

جمهور افغانستان ترکمن نیوز 300x211 - قدردانی رییس جمهور غنی از تلاش‌های وزارت صحت‌ عامه در مهار ویروس کروناترکمن نیوز:  رییس جمهور کشور افغانستان تلاش‌های وزارت صحت‌ عامه را ستایش کرد و با تاکید گفت که در بخش‌های ارائه خدمات صحی به مردم، تشخیص ویروس کرونا و آزمایش‌ها کار بیشتر صورت گیرد.

جلسه رهبری حکومت به ریاست محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان، از طریق ویدیوکنفرانس در ارگ برگزار گردید.

به نقل از ارگ، در این جلسه، ابتدا استاد محمد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری به تعقیب فیصله کابینه طرح مرحله‌وار تنظیم کار و روش‌های پیشگیرانه از شیوع ویروس کرونا را به جلسه ارائه کرد. وی افزود که هدف از این طرح مدیریت مشکلات ناشی از شیوع کرونا، کاهش سطح ابتلا و بلند بردن ظرفیت مراکز صحی در کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت می‌باشد.

پس از بحث های همه‌حانبه روی طرح مرحله‌وار تنظیم کار و روش‌های پیشگیرانه از شیوع ویروس کرونا، این طرح با بعضی تغییرات و تعدیلات منظور گردید و فیصله صورت گرفت که استاد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری جزئیات این طرح را با مردم شریک و حکومت به زودی آن را تطبیق خواهد کرد.

امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری روی مرحله فلاکت و چالش‌ها بحث نموده، گفت که تمام ادارات باید دیدگاه حکومت و رییس جمهور را به صورت دقیق مطالعه نمایند در روشنایی آن برنامه ملی افغانستان و تمام اقدامات را هماهنگ سازند.

محمد یوسف غضنفر نماینده فوق‌العاده رییس جمهور در امور توسعه اقتصادی، تجارتی و کاهش فقر، گفت که رضاکاران جامعه و سکتور خصوصی، نهادهای تحصیلی و جوانان باید به منظور کارمشترک با دولت بخاطر جلوگیری از تاثیرات منفی ویروس کرونا، بسیج گردند.

رییس جمهور غنی با اشاره به مدیریت درست مراحل ابتدایی شیوع ویروس کرونا، گفت که موفقیت ها و چالش‌های نسبی وجود داشتند، اما در مرحله فلاکت علما، جامعه مدنی و ظرفیت‌های دیگر باید آگاهی مردم را افزایش دهند، مردم باید واقع‌بین و به اقداماتی که در مقابل این ویروس انجام می‌شود، امیدوار باشند.

رییس جمهور کشور از ادارات مربوطهٔ کشور خواست تا بخاطر کار مشترک با جامعه جهانی و جلب کمک‌ها کار بیشتر نمایند و برای مبارزه موثر با ویروس کرونا به تجارب کشورهای دیگر توجه کنند.

همچنان، مس,ولین وزارت صحت عامه در رابطه به بلندبردن ظرفیت مراکز تشخیصیه، خدمات صحی و وقایوی، تداوی، تجرید و مراکز صحی، و همچنان در رابطه به تخصیص منابع به ولایات که بر اساس صلاحیت‌های تفویض شده از سوی ریاست جمهوری بخاطر عدم تاخیر در ارائه خدمات انجام شده است، به جلسه گزارش مفصل ارائه نمودند.

رییس جمهور کشور تلاش‌های وزارت صحت‌عامه را ستایش کرد و با تاکید گفت که در بخش‌های ارائه خدمات صحی به مردم، تشخیص ویروس کرونا و آزمایش‌ها کار بیشتر صورت گیرد. وی افزود که رهبری حکومت کمک‌ها و تعهدات جامعه جهانی، نهادهای بین‌المللی و بانک‌حهانی را هماهنگ کرده است و مردم به هیچ چالش عمده مواجه نیستند.

 

گردآوری: گروه بین الملل ترکمن نیوز
https://turkmensnews.com
منبع:ariananews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز