عضو هیات رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

ترکمن نیوز: 637274934801984500 lg 300x200 - قانون شایسته‌گزینی از سوی اعضای هیات علمی مصاحبه کننده زیرسوال رفته استعضو هیات رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در نتایج آزمون دکتری ۹۹ به دلیل به مجازی بودن مصاحبه انجام گرفته توسط دانشگاه ها مشکلات متعددی صورت گرفته است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  دکتر محمد وحیدی در گفت و گو با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار داشت: با توجه به مجازی بودن مصاحبه انجام گرفته آزمون دکتری ۹۹ توسط دانشگاه ها قانون در راستای شایسته گزینی و اصل بی طرفی از سوی اعضای هیات علمی مصاحبه کننده زیر سوال رفته است.

وی انجام مصاحبه‌های صوری با برخی داوطلبان ؛ عدم محاسبه درست نمرات آموزشی و پژوهشی داوطلبان در مجموع ۵۰ نمره مصاحبه؛ اخذ هزینه تا دو برابر در برخی دانشگاه‌ها؛ مهندسی و گزینش افراد خاص با دادن نمرات پایین به برخی داوطلبان شایسته، قطع مکرر مصاحبه‌های مجازی را از موارد اعتراضی داوطلبان خواهان رسیدگی از سوی کمیسیون آموزش مجلس عنوان کرد.

دکتر وحیدی در پایان اشاره کرد: به نظر می‌آید بخشنامه و دستور‌العمل موجود مصاحبه دکتری به نحوی اصلاح گردد تا مشکلات مذکور تکرار نشود و با شائبه تخلف برخی افراد حقی از داوطلبی تضییع نگردد.

عضو هیات رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: متاسفانه برخی به ظاهر اساتید جبران رکود علمی و فقر پژوهشی را در تکاپوی علمی دانشجوی دکتری می‌بینند و به برخی از این دانشجویان دکتری همانند وسیله‌ای برای تالیف، تدوین و چاپ مقاله جهت ارتقاء رتبه‌های خودشان نگاه می‌کنند.

گفت و گو: عباس مهدی زاده
روزنامه نگار و عضو هیات تحریریه ترکمن نیوز

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۱۰

۰۷ آبان ۱۳۹۹

کد خبر :

84937

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک