امروز : شنبه ۰۵ اسفند ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

TN 1 22 300x202 - فیلم| برگزاری آزمون جامع تعیین سطح طلاب، روحانیون و مدرسین علوم دینی اهل سنت گلستانترکمن نیوز – رئیس مرکز اسلامی شمال کشور گفت: امروز ۱۸۹ نفر از طلاب، روحانیون و مدرسین علوم دینی اهل سنت استان گلستان در آزمون جامع تعیین سطح شرکت کردند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  حجت‌الاسلام نورعلی دیلم امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در شرق گلستان اظهار کرد: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری» از سال ۱۳۸۳ مدارک علمی حوزه‌های علمی شیعه و اهل سنت را تایید کرد و معتبر اعلام داشت.

وی افزود: تاکنون در گلستان چندین مرحله آزمون‌های تعیین سطح برگزار شده که در سطح یک ۹۰ نفر، در سطح دو ۱۴۹ نفر و در سطح ۳ تاکنون ۱۳۵ نفر شرکت داشتند و مدارک فوق دیپلم «سطح یک»، لیسانس «سطح دو» و فوق‌لیسانس «سطح سه» اخذ کردند.

TN 2 21 300x202 - فیلم| برگزاری آزمون جامع تعیین سطح طلاب، روحانیون و مدرسین علوم دینی اهل سنت گلستان

دیلم تصریح کرد: امروز ۱۵ اسفند نهمین دوره آزمون‌های ویژه مدرسین و هشتمین دوره ویژه طلاب و روحانیون (خواهران و برادران) به صورت شرق و غرب در شهرستان‌های گرگان و گنبدکاووس برگزار شد.

رئیس مرکز اسلامی شمال کشور تاکید کرد: بیش از ۷۰ حوزه علمیه اهل سنت استان گلستان در آزمون امسال شرکت داشتند که از این تعداد ۳۹ نفر در سطح یک، ۱۴۳ نفر در مقطع سطح دو و هفت نفر نیز در مقطع کارشناسی ارشد (سطح سه) شرکت داشتند که در مجموع تعداد آزمون‌دهندگان به ۱۸۹ نفر رسید.

TN 3 15 300x202 - فیلم| برگزاری آزمون جامع تعیین سطح طلاب، روحانیون و مدرسین علوم دینی اهل سنت گلستان

* اشتغال و جذب استخدامی فارغ التحصیلان
نورعلی دیلم گفت: فارغ‌التحصیلان تاکنون در آزمون‌های استخدامی کشور شرکت داشتند و در سال گذشته ۱۲ نفر در آموزش و پرورش جذب شدند و هم اکنون به عنوان مدرس و عضو جامعه فرهنگیان استان گلستان، اشتغال به خدمت دارند.

TN 4 7 300x202 - فیلم| برگزاری آزمون جامع تعیین سطح طلاب، روحانیون و مدرسین علوم دینی اهل سنت گلستان

وی خاطرنشان کرد: آزمون‌های کانون های مشاوره و نیز وکالت و هرگونه آزمون استخدامی کشور، طلاب و روحانیون فارغ‌التحصیل مرکز بزرگ اسلامی گلستان می‌توانند شرکت کرده و باقبولی در آزمون جذب و استخدام مشاغل شوند که این خود تحولی عظیم در حوزه آموزش به لحاظ کمی و کیفی ایجاد کرده است.

گزارش و مصاحبه از: یاشار نیازی

خبرنگار فارس در شرق گلستان

*
*
لینک خبر در خبرگزاری فارس

فیلم| برگزاری آزمون جامع تعیین سطح طلاب، روحانیون و مدرسین علوم دینی اهل سنت گلستان

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز