امروز : پنجشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

1 300x206 - فیس‌‌ بوک Messenger Kids را برای کودکان زیر 13 سال توسعه می‌دهدعلم و فناوری جهان – ترکمن نیوز- این گسترش با وجود انتقاداتی که از سوی گروه‌های رشد کودکان، آموزشی و مصرف کنندگان ابراز شده ادامه یافته است.

 

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، اپلیکیشن مسنجر کیدز، که موجب بروز انتقاداتی از سوی گروه‌های حمایت از کودکان شده است، در مسیر انتشار بین‌المللی است.

فیس‌بوک در حال گسترش Messenger Kids، اپ چتش که برای کودکان زیر 13 سال طراحی شده، به کشورهای فراتر از ایالات متحده است، هرچند که این اقدام با انتقاداتی مواجه شده است.

این اپ که مستقل از اپ اصلی فیس‌بوک است، هیچگونه تبلیغات یا خرید درون اپی ندارد، و فیس‌بوک اعلام کرده است که آن را مطابق با قانون حفاظت از حریم خصوصی آنلاین کودکان(COPPA) توسعه داده است.

این شرکت اعلام کرد که در حال عرضه این سرویس برای کشورهای پرو و کانادا است.

این بسط با وجود انتقاداتی که از سوی گروه‌های رشد کودکان، آموزشی و مصرف کنندگان ابراز شده ادامه یافته است؛ استدلال این گروه‌ها این است که قرارگیری بیش از حد کودکان و نوجوانان در معرض شبکه‌های اجتماعی برای آنها زیبان‌بار است.

گروهی از 20 سازمان شامل «کمپین برای یک کودکی بدون جنبه‌های بازرگانی (CCFC)»، ACLU و «والدین آمریکا» در نامه‌ای سرگشاده به زاکربرگ این اپ را «غیرمسئولانه» دانسته و مصرانه از وی خواستند فعالیت آن را ادامه ندهد.

Untitled 1 300x206 - فیس‌‌ بوک Messenger Kids را برای کودکان زیر 13 سال توسعه می‌دهد

علاوه بر این بسط جهانی، فیس‌بوک برخی از کنترل‌های این اپ را به‌روزرسانی کرده است. به عنوان مثال، اکنون هر دوی والدین قادر به مدیریت اکانت فرزندشان خواهند بود؛ قبلا فقط یکی از آنها این امکان را داشت.

فیس‌بوک همچنین یک تعهد(pledge) را برای خانواده‌ها افزوده است، که این شرکت آن را به عنوان مجموعه‌ای از «اصول هدایتگر بین والدین و کودکان که استفاده مسئولانه از Messenger Kids را ترغیب می‌کند» توصیف نموده است. والدین در زمانی که در حال آماده‌سازی اکانت در این اپ برای فرزندانشان هستند این تعهد را خواهند دید.

در حالت ایده آل، انتظار می‌رود که خانواده‌ها پیش از دسترسی یافتن کودکانشان به این ابزار به این اصول تعهد داده باشند.

چهار نکته این تعهد عبارتند از: «مهربان باش»، «احترام را رعایت کن»، «ایمن رفتار کن» و «لذت ببر».

این شبکه اجتماعی اعلام کرده است که در حال برنامه‌ریزی برای انتشار چیزی با عنوان ماموریت قدردانی(appreciation) است، که یک راهنمای تعاملی درون این اپ است که کودکان را به ابراز قدردانیشان از دوستان و خانواده ترغیب می‌کند.

این بخشی از این اپ با عنوان ماموریت‌ها (Missions) است. این بخش به کودکان نحوه انجام کارهای مشخص، از جمله تماس‌های ویدئویی و ارسال عکس‌ها را می‌آموزد.

منبع : itna

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز