رئیس بیمارستان شهید مطهری گنبد:

صلاحی بیمارستان مطهری 300x198 - فیزیوتراپی با تعرفه دولتی تا آخر سال راه‌اندازی می‌شود/مردم با ماسک رفاقت کنندترکمن نیوز:  در لابلای صحبت در مورد کرونا و جان‌نثاران پرسنل بیمارستان‌ها با مرد شماره یک این روزهای مبارزه با ویروس کرونا یعنی رئیس بیمارستان شهید مطهری گنبدکاووس، گزارش کوتاهی از فعالیت های این بیمارستان داشتیم که توصیه می‌کنم با هم مرور کنیم.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن:  دکتر رسول صلاحی در گفت و گو با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار کرد: مردم با ماسک رفاقت کنند. استفاده مداوم از ماسک باید ادامه داشته باشد.
رعایت فاصله اجتماعی در کلیه مکان‌ها رعایت شود. حتی در اتوبوس‌های شهرداری نیز می‌توان با سوار کردن مسافرین کمتر خدمات خوبی را ارائه داد.
وجود تهویه در منزل و داخل اتومبیل از ضروریات است. می‌توان وقتی کولر خودرو و منزل روشن است، اجازه بدهیم با باز گذاشتن قسمت کمی از پنجره یا شیشه خودرو هوا جریان داشته باشد.
تغذیه مناسب با مصرف ویتامین‌های D,c برای بالا بردن ایمنی بدن فوق العاده است.
مایعات فراوان در طول شبانه‌روز مدام باید استفاده شود.
ویروس کرونا ۴۰۰ بار جهش داشته و در هر دوره با علائم متفاوت ظاهر می‌شود.
در ماه‌های اولیه ورود این ویروس در اسفند و فروردین اطلاعات بخش درمان در مورد بیماری قوی نبود. اما با مجهز کردن تجهیزات بیمارستان و بالا بردن روش‌های اطلاعاتی بخش درمان، پیشرفت‌های خیلی خوبی داشتیم. البته تلاشهای دکتر فاضل، آقای طیار ، نماینده فعلی گنبد آقای شادمهر و امام جمعه محترم حاج آقا ترابی ، فرماندار و خیرین همبستگی فوق العاده ای ایجاد شد .
از بین بردن یا به حداقل رساندن کرونا به زندگی اجتماعی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در نزد مردم بستگی دارد.

با تلاش مدیریت بیمارستان تخت‌های ویژه و تجهیزات مدرنی را به بیمارستان از قبیل ۳۰ تخت بستری، ۷ تخت lcu را تهیه کردیم. همچنین ۲ تخت اطاق عمل، ۳ ماشین بیهوشی، ۸ دستگاه ونتیلاتور، ۸ عدد مانیتور،۱۰ دستگاه سونوگرافی نو، دستگاه شوک، یک دستگاه فیزیوتراپی با تعرفه دولتی که تا آخر سال به بهره‌برداری می‌رسد، نیز به مجموعه بیمارستان شهید مطهری افزوده شد.
دوست دارم از انسان‌های خیر که همواره در کنار مردم بوده‌اند تشکر خالصانه داشته باشم، خیرانی همچون حاج حسین بابایی، حاج علی بابایی، حاج آقا شهرکی، آقای طاهری، دکتر چپرلی، حاج محمد پرتوی،خبرنگار محترم آقای خاکیلی، موسسه خیریه علوی، دکتر مارال غیادی، سپاه پاسداران، خبرنگار صدا و سیما آقای ذاکری که در شرایط سخت و بحرانی خدمات ارزنده‌ای را به مردم ارائه دادند.

گزارش از: شیرمحمد شیروانی
خبرنگار ترکمن نیوز

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۷:۰۳

۰۷ شهریور ۱۳۹۹

کد خبر :

81661

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک