به مناسبت روز ملی سينما

اخبار سينما – ترکمن​نيوز – «آلما گل» ساخته فرشاد فرشته حکمت فيلمی است که با ظرافت به آداب، رسوم و آيين​های قوم بزرگ ترکمن می​پردازد که داراي تاريخ و پيشينه​ای باستانی و بزرگ است.

به گزارش پايگاه اطلاع​رساني اخبار ترکمن، اين فيلم بعد از گذشت حدود ۱۲ سال به زادگاهش آمد و در سالنی پر از صندلي​های بدون تماشاگر به اکران درآمد.

Alma Gol TN 6 1024x576 - فيلم آلما گل در سالن اجتماعات پر از خالی دانشگاه پيام نور گنبد کاووس اکران شد/آزاد و رايگان

«آلما گل» نام همسر نقش اصلي داستان تايماز (دانشجوی رشته نقاشي) است که در زمان بازگشت به زادگاهش بندرترکمن به جزيره آشوراده مي​رود و ماجرا از آنجا آغاز می​شود و خاطراتش را با همسرش روايت می​کند.

اين فيلم توليد سال ۸۵ است و اکران نشدن آن حسرت تماشاچيان زيادی را به همراه داشت، فيلم جذاب «آلما گل» پس از ۱۲ سال در سالن اجتماعات دانشگاه پيام نور گنبد کاووس به اکران درآمد اما در جذب مخاطب و تماشاچيانش اقبالي کسب نکرد و اين موضوع بسيار جاي تعمل و بررسی دارد که چنين فيلم هنری و تاريخی که در عين حال به شرح آيين و رسوم قومی بزرگ می​پردازد چگونه مي​شود که بدون تماشاچی به روی پرده می​رود و چرا اين فيلم دريکي از سينماهای بزرگ اين شهر به اکران در نمی​آيد و چرا خیلی از هنرمندان و هنردوستان شهر گنبد کاووس که ادعایی در سینما، تئاتر و نمايش دارند نتوانستند در جمع تماشاگران حضور داشته باشند.

محمد ایری، عادله گل (آلما)، بایرام قلیچ کسلخه، سولماز صفایی، فاطمه بای، ساناز یلقی، قربان بی بی اونوق از هنرمندان نقش اول اين فيلم زيبا هستند که ایفای نقش می‌کنند.

“فرشاد فرشته حکمت” تهیه ‌کننده، نویسنده و کارگردان اين فيلم زيبا است و فیلمبردار: مسعود امامی، صدابردار: بهمن الوندی پور، طراح صحنه و لباس: لیلا نقدی پری، مدیر تولید و طراح چهره پردازی: مهدی رضا خانی، تدوین: مجید امامی. محمد ناصری، آهنگساز: سعید کاظمی راد، صدابرداری و میکس: رضا نریمی زاده، دستیار یک کارگردان، برنامه‌ریز: دانش اقباشاوی، مدیر تدارکات: حاتم درزی.

خبرنگار: رجب افق​عطا                انتشار دهنده: ياشار نيازي

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۳۵

۲۴ شهریور ۱۳۹۶

کد خبر :

2433

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک