امروز : یکشنبه ۰۳ بهمن ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۴,۸۸۰

ریال

|

دمای هوای شهر

ترکمن 900x450 300x186 - فعالیت کار گروه اسب اصیل ترکمن در خراسان‌شمالیاخبار سوارکاری– ترکمن نیوز- رئیس هیئت سوارکاری خراسان‌شمالی از فعالیت کار گروه اسب اصیل ترکمن در این استان خبر داد و گفت: باید به ازای هر اسب ورزشی در خراسان‌شمالی یک شغل ایجاد شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از ایسنا، «علی مبارکی» با بیان این‌که بیش از ۱۰۰۰ رأس اسب در استان وجود دارد، افزود: ۶۰۰ رأس اسب از راز و جرگلان، ۲۵۰ رأس اسب از مانه و سملقان، ۱۵۰ رأس اسب از بجنورد و شمار محدودی از شیروان، است.

وی ادامه داد: با توجه به این‌که وجود اسب در استان، یک فرصت مناسب برای اشتغال‌زایی است می‌کوشیم که اسب‌های ورزشی اشتغال‌زایی مناسبی را داشته باشند.

رئیس هیئت سوارکاری خراسان‌شمالی خاطرنشان کرد: به‌علت اهمیت این مسأله کارگروه اسب اصیل ترکمن در استان فعال است که تا به امروز به‌علت حمایت مسئولان پیشرفت‌های مناسبی داشته است.

به گفته مبارکی، یکی از مشکلات نبود زیرساخت‌های کافی در خراسان‌شمالی است به همین علت پیست سوارکاری در استان وجود ندارد هم‌چنین باشگاه‌های سوارکاری نیز به بهره‌برداری نرسیدند.

رئیس هیئت سوارکاری استان خاطرنشان کرد: تاکنون ۱۹ مجوز باشگاه سوارکاری در استان صادر شده است و امید می‌رود تا سال ۹۸ برخی از این باشگاه‌ها به بهره‌برداری برسند و یا پیشرفت ۵۰ درصدی داشته باشند.

مبارکی افزود: پس از به بهره‌برداری رسیدن پیست سوارکاری، کورس‌های منظم ورزشی برگزار می‌شود و جذب سرمایه بسیار مناسبی را برای استان به دنبال خواهد داشت.

وی هم‌چنین گفت: نخستین دوره مربی‌گری درجه سه سوارکاری در استان با شرکت ۴۲ نفر برگزار شد که از این تعداد ۳۱ نفر از استان خراسان‌شمالی و بقیه از استا های دیگر بودند.

رئیس هیئت سوارکاری خراسان‌شمالی تصریح کرد: محل پیست سوارکاری در روستای علی‌آباد مشخص شده است که حدود هشت میلیارد تومان اعتبار برای به بهره‌برداری رساندن آن نیاز است.

مبارکی یادآور شد: اعتبار احداث پیست سوارکاری از محل اعتبارات توسعه و زیرساخت تأمین خواهد شد.

وی تصریح کرد: هدف ما این است که در خراسان‌شمالی به ازای هر اسب ورزشی یک شغل ایجاد شود.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز