امروز : جمعه ۰۱ بهمن ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۵,۲۵۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    101923

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    11:25 | ۱۰ مهر ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

امیرشاهیر2 ترکمن نیوز 300x198 - فعالیت مرز اینچه برون به زودی آغاز می‌شودترکمن نیوز: رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در استان گلستان گفت: با پیگیری‌های مکرر و ملاقات‌های دوجانبه بین دو کشور قرار شد مرز زمینی اینچه برون با کشور ترکمنستان به زودی بازگشایی شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ذوالفقار امیرشاهی اظهار کرد: کشور ترکمنستان از اواخر سال ۱۳۹۸ به دلیل شیوع کرونا گذرگاه مهم واستراتژیک اینچه برون در بخش زمینی را مسدود کرد و از همان زمان به بعد ملاقات های دوجانبه بین سازمان های حمل ونقل در کشور درموضوع بازگشایی مرز زمینی اینچه برون وافزایش مبادلات تجاری وبازرگانی در دستور کار دو کشور قرار گرفت.

وی گفت: این گذرگاه مرزی، اهمیت استراتژیکی برای دو منطقه دارد و از اوایل سال گذشته ملاقات‌های دو جانبه بین مسئولان ایرانی با محوریت استان گلستان و کشور ترکمنستان انجام شد تا با بازگشایی این مرز شاهد توسعه و افزایش مبادلات تجاری و بازرگانی بین ایران و ترکمنستان باشیم.

رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در استان گلستان با اشاره به فراهم شدن شرایط برای بازگشایی مرز زمینی اینچه برون بیان داشت: مرز ریلی اینچه برون با پیگیری‌هایی که سال گذشته انجام شد در نیمه نخست پارسال بازگشایی شد و اکنون رکورد صادرات از این مرز ریلی برای چندمین بار شکسته شده است. ضمن اینکه با استقرار دستگاه‌های گندزدایی در این نقطه مرزی، مشکل بازگشایی مرز به زودی حل خواهد شد.

وی بیان کرد: فرآیند ضدعفونی کردن وسایل نقلیه در مرز اینچه برون با هماهنگی با دولت ترکمنستان به صورت آزمایشی آغاز خواهد شد و بعد از مدتی با رعایت پروتکل های بهداشتی حمل و نقل زمینی به روال عادی باز خواهد گشت.

رئیس نمایندگی وزارت امورخارجه در گلستان افزود: تجار، صاحبان صنایع، شرکت ها، سازمان های اقتصادی وتجاری به راحتی می توانند از مرز اینچه برون رفت و آمد کنند و صادرات و ورادات خود را بدون نگرانی کوتاه وارزان به مقصد خود حمل کنند.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز